شماری از شاخه های سازمان ملل متحد تاکید می‌کنند که زمینه آموزش و پرورش برای کودکان مهاجر بیشتر از پیش فراهم شود.
شماری از شاخه های سازمان ملل متحد تاکید می‌کنند که زمینه آموزش و پرورش برای کودکان مهاجر بیشتر از پیش فراهم شود.

آموزش باکیفیت کلید ادغام در اروپا است. به این خاطر چندین سازمان وابسته به ملل متحد با نشر یک درخواست مشترک خواهان رفع موانع تحصیلی برای کودکان مهاجر در کشورهای اروپایی شده اند.

سه سازمان وابسته به ملل متحد از کشورهای اتحادیه اروپا خواستند که در زمینه آموزش کودکان مهاجر و پناهجو بیشتر سرمایه گذاری کنند. در این درخواست مشترک که توسط کمیساریای عالی سازمان ملل متحد برای پناهندگان (UNHCR)، صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) و سازمان بین المللی مهاجرت (آی او ام) نشر شده، آمده است، کودکان مهاجر باید مانند کودکان محلی به سطح بالاتر آموزش، دسترسی داشته باشند. 

کمک های ناکافی برای کودکان مهاجر در دیار غربت 

در ادامه این درخواست مشترک، سرمایه گذاری در بخش آموزش جزو بهترین سرمایه گذاری ها خوانده شده است. بر این اساس، کودکان مهاجر و پناهجو باید برای دسترسی به آموزش و تحصیلات باکیفیت موانع بزرگی را پشت سر بگذرانند. اما برای رسیدگی به نیازهای ویژه دختران و پسران مهاجر در زمینه آموزش زبان، منابع مالی به اندازه کافی وجود ندارد.  این سازمان های وابسته به ملل متحد می‌گویند، کودکان مهاجر و پناهجو که از حمایت بیشتری برخوردار نمی‌شوند، در رشته های کلیدی مانند ریاضی نمره های پایین تری دریافت می‌کنند. افزون بر این، برای تدریس به این گروه از کودکان به اندازه کافی معلم آموزش دیده وجود ندارد و آن ها به اندازه کافی کمک های روانشناسی دریافت نمی‌کنند. 
طبق اطلاعات سازمان ملل، شمار کودکان و نوجوانانی که بیرون از قاره اروپا به دنیا آمده اند و مکتب را ناتمام می گذارند، دو برابر آن هایی است که در این قاره چشم به جهان گشوده اند.


 

در همین زمینه