عکس از آرشیف/ مقام های بریتانیایی از بازداشت یک گروه بزرگی از پناهجویان در کانال مانش خبر داده اند.
عکس از آرشیف/ مقام های بریتانیایی از بازداشت یک گروه بزرگی از پناهجویان در کانال مانش خبر داده اند.

یک رقم "ریکاردی" پناهجویان هنگام عبور از کانال مانش روز سه شنبه گذشته دستگیر شدند. زنان و کودکان هم در میان این گروه حضور دارند.

رسانه های بریتانیایی از بازداشت ۸۶ پناهجو در کانال مانش خبر داده اند. این افراد با استفاده از چهار قایق تلاش می‌کردند که روز سه شنبه گذشته، از فرانسه وارد بریتانیا شوند. رسانه های بریتانیایی این رقم را "ریکاردی" خوانده که گویا در نوع خود بی پیشینه بوده است.

انجمن مطبوعات بریتانیا (PA) به نقل از یک مقام این کشور نوشته است: «ما برای مقابله با این خطرات و فعالیت های غیرقانونی، با مقام های فرانسوی در سطوح مختلف به گونه نزدیک کار می‌کنیم.»

پریتی پاتل، وزیر امور داخله بریتانیا و کریستوف کاستانر همتای فرانسوی اش ماه گذشته در شهر پاریس توافق کردند که میزان عبور قایق های کوچک را در نتیجه اقدامات مشترک، کاهش دهند.

وزیر امور داخله بریتانیا در آن زمان گفت: «من نمی‌گذارم که باندهای بی رحم قاچاقبران جنایت کار، زندگی [مردم] را در خطر بیندازند[...] من به عنوان وزیر امور داخله هرچه در توان دارم به کار می‌گیرم تا این عبور غیرقانونی را متوقف کنم.»

در ماه جنوری امسال، بریتانیا و فرانسه در مورد اقدامات مشترک به توافق رسیدند.  در بخشی از توافق این دو کشور آمده است که چندین میلیون یورو را برای تهیه تجهیزات امنیتی و افزایش دوربین های مداربسته هزینه خواهند کرد.

اعلامیه خبری وزارت داخله بریتانیا تصریح می‌کند که از ماه جنوری تا پایان اگست امسال، بیش از ۶۵ مهاجری را که به گونه غیرقانونی با استفاده از قایق های کوچک آمده بودند برگردانده است. 

 

در همین زمینه