از آغاز سال ٢٠١٩ تلاش‌ها برای عبور غیرقانونی از کانال مانش افزایش یافته است. عکس آرشیف از صفحه تویتر نیروهای دریایی شمال فرانسه
از آغاز سال ٢٠١٩ تلاش‌ها برای عبور غیرقانونی از کانال مانش افزایش یافته است. عکس آرشیف از صفحه تویتر نیروهای دریایی شمال فرانسه

مقام‌های بریتانیایی اعلام کردند که ٢١ مهاجر را هنگام عبور از کانال مانش به مقصد این کشور دستگیر کرده‌اند. یک تن از مهاجران به شفاخانه انتقال داده شده است.

بر بنیاد یک خبرنامه وزارت داخله انگلستان، ٢١ مهاجر چهارشنبه شب گذشته و بامداد امروز هنگامی دستگیر شدند که تلاش داشتند سوار بر دو کشتی کوچک از کانال مانش عبور کنند و وارد انگلستان شوند.

در خبرنامه گفته شده که پولیس مرزی انگلستان حوالی نیمه شب گذشته از حضور اولین کشتی در کانال مانش آگاهی یافت. ٨ سرنشین این کشتی مهاجران ایرانی بوده‌اند.

دومین کشتی حامل ١٢ مرد و یک زن مهاجر حوالی بامداد ( پنجشنبه) امروز توسط پولیس دستگیر شدند. ملیت مهاجران کشتی دوم اعلام نشده اما یک تن از آنان برای معالجه به شفخانه انتقال داده شده است.

مقام‌های بریتانیایی و فرانسوی مرتباً در مورد خطرات عبور غیرقانونی از کانال مانش هشدار می‌دهند. وزارت داخله انگلستان در خبرنامه خود تاکید کرده که عبور غیرقانونی از کانال توسط « گروه‌های جنایتکاری سازماندهی می‌گردد که نسبت به جان انسان‌ها بی‌اعتنا هستند.»

روز سه شنبه نیز پولیس انگلستان ٨٦ مهاجر شامل زنان و کودکان را هنگام عبور از مانش دستگیر کرد.

مقام‌های دریایی فرانسه می‌گویند از ماه جنوری امسال تا کنون ١۴٥٠ مهاجر تلاش کرده‌اند برای رفتن به انگلستان از کانال مانش عبور کنند. این رقم در سال ٢٠١٨ به ٥٨٦ نفر می‌رسید.

فرانسه و انگلستان در چارچوب توافق امضا شده میان هردو کشور، در ماه‌های اخیر کنترول در مناطق ساحلی هردو کشور را تقویت کرده‌اند.


 

در همین زمینه