کنترول مرز میان آلمان و اتریش تا شش ماه دیگر تمدید گردید.
کنترول مرز میان آلمان و اتریش تا شش ماه دیگر تمدید گردید.

کنترول مرز میان آلمان و اتریش برای شش ماه دیگر تمدید گردید. این اقدام به هدف جلوگیری از هجوم پناهجویان روی دست گرفته شده است.

وزارت داخله فدرال آلمان اعلام کرده است که بازرسی مرز میان اتریش و آلمان تا شش ماه دیگر تمدید گردید. اشتیف آلتر، سخنگوی این وزارت در گفتگو با خبرگزاری آلمان (دی پی آ) گفت "هنوز هم مانند گذشته، رقم بالایی از کسانی که به گونه غیرقانونی از مرز عبور می‌کنند، کشف می‌شود."

پولیس فدرال آلمان در هشت ماه نخست امسال، ۶ هزارو ۷۴۹ مورد عبور غیرقانونی را در مرز میان اتریش و آلمان کشف کرده است. از این میان، ۳ هزارو ۷۹۲ نفر آنان دوباره از مرز برگردانده شده اند.

بر بنیاد معلومات وزارت داخله فدرال در سال گذشته، ۱۱ هزاروه ۴۶۴ مورد سفر غیرقانونی به آلمان در این منطقه به دست آمدند که از جمع آنان برای ۶ هزاروه ۲۰۸ تن اجازه ورود به خاک آلمان داده نشده و برگردانده شده اند.

وزارت امور داخله فدرال آلمان تصمیم گرفته است که پولیس فدرال این کشور پس از یازدهم ماه نومبر امسال ماموریت بازرسی خود را تا شش ماه دیگر همچنان ادامه بدهد. این اقدام نظر به دلایل امنیتی و کنترول داشتن بالای موج مهاجرت روی دست گرفته شده است.


 

در همین زمینه