سازمان امدادگر اسپانیایی این مهاجران را در نزدیکی جزیره لمپه دوزا نجات داده است. (عکس:ارشیف)
سازمان امدادگر اسپانیایی این مهاجران را در نزدیکی جزیره لمپه دوزا نجات داده است. (عکس:ارشیف)

سازمان امدادگر اسپانیایی «open Arms» می‌گوید که ۴۴ تن به شمول یک کودک خوردسال و یک نوزاد چند ماهه را از آب نجات داده است. طی یک عملیات نجات دیگر در نزدیکی جزیره لامپدوزا، ۹ جسد به دست آمد و ۲۲ مهاجر دیگر نجات داده شدند.

ژرار کانالس، رئیس ماموریت نجات از سازمان «open Arms» می‌گوید که این قایق چوبی را روز یکشنبه در آب های مالتا به فاصله ۸۰ کیلومتری جزیره ایتالیایی لامپدوزا پیدا کرده اند. بر این اساس، سرنشینان این قایق سعی داشتند که خود را به سواحل اروپا برسانند. 

کانالس گفت که مرکز هماهنگی نجات مالتا به این گروه گفته است که به مهاجران هیچگونه کمکی ارائه نکنند. اما سازمان «open Arms» تصمیم گرفته است که آن ها را نجات دهد، زیرا این قایق بدون سوخت نمی‌توانست به مقصد برسد. 

کانالس با نشر یک مطلب ویدیویی اظهار کرد که همه این ۴۴ مهاجر نجات داده شده از وضعیت صحی خوب برخوردار اند. ۳۸ مرد، ۴ زن، یک پسر چهارساله و یک نوزاد شش تا ۹ ماهه شامل این مهاجران نجات یافته هستند.  

بر اساس یک گزارش دیگر، بر بنیاد اظهارات گارد ساحلی ایتالیا، ۹ تن در پی واژگونی یک قایق در نزدیکی جزیره لامپدوزا، جان باختند و  ۲۲ تن دیگر نجات داده شدند. جستجو برای پیداکردن شمار بیشتری از گم شدگان ادامه دارد. 

بر اساس نخستین گزارش مقام های دولتی در جزیره سیسیلی شمار سرنشینان این قایق به حدود ۵۰ تن می‌رسیده است.     


 

در همین زمینه