هورست زیهوفر سعی دارد نظر مثبت وزیران داخلی اتحادیه اروپا را به توافق کسب شده در مورد تقسیم مهاجران جلب کند.
هورست زیهوفر سعی دارد نظر مثبت وزیران داخلی اتحادیه اروپا را به توافق کسب شده در مورد تقسیم مهاجران جلب کند.

هورست زیهوفر، وزیر داخله آلمان فدرال اعلام کرده است در صورتی که شمار مهاجرانی که به اروپا می آیند به شدت افزایش یابد، از توافق با ایتالیا، مالتا و فرانسه در زمینه پذیرش مهاجران بیرون می شود.

زیهوفر روز سه شنبه در لوگزامبورگ گفت که در توافق روی تقسیمات پناهجویان، یک ماده برای مقابله با سوءاستفاده باندهای قاچاقبران درج شده است. او افزود: «در صورتی که شمار مهاجران از صدها تن به هزاران تن افزایش یابد، من می توانم به سرعت اعلام کنم که به این مکانیزم اضطراری پایان داده می شود و این اقدام را انجام خواهم داد».

هورست زیهوفر سعی دارد نظر مثبت وزیران داخله اتحادیه اروپا را به توافق کسب شده در مورد تقسیمات مهاجران جلب کند. این توافق قبلاَ میان آلمان، ایتالیا، مالتا و فرانسه صورت گرفته است.

این توافق باعث شد که ایتالیا و مالتا بندرهای شان را به روی کشتی های حامل مهاجران نجات یافته باز کنند. اما کشورهای دیگر اتحادیه اروپا تا به حال هیچ علاقه ای به اشتراک در تقسیمات مهاجران نشان نداده اند.

زیهوفر در لوگزامبورگ به انتقاد اعضای حزب دموکرات مسیحی آلمان (سی دی یو) از این توافق واکنش نشان داد و به این اشاره کرد که آلمان در ۱۴ ماه گذشته هم بخشی از مهاجرانی را که با قایق به سواحل اروپا آمده اند، پذیرفته است.

در طول این دوره زمانی فقط ۲۲۵ تن از این مهاجران به آلمان انتقال داده شده اند. وزیر داخله آلمان گفت: «این که به خاطر چنین رقمی بحث می کنیم، واقعا خجالت آور است». زیهوفر گفت که ما راجع به نجات انسان ها از غرق شدن صحبت می کنیم و این یک «مساله طبیعی است».

 

در همین زمینه