مرز سلوانیا با اتریش. اتریش از سپتمبر سال ۲۰۱۵ و در حالی که بحران مهاجرت جریان داشت،  کنترول مرزهای مشترکش با سلوانیا و مجارستان را آغاز کرد.
مرز سلوانیا با اتریش. اتریش از سپتمبر سال ۲۰۱۵ و در حالی که بحران مهاجرت جریان داشت، کنترول مرزهای مشترکش با سلوانیا و مجارستان را آغاز کرد.

مقام‌های اتریش اعلام کرده اند که بازرسی مرزی این کشور را با مجارستان و سلوانیا تمدید می‌کند. قرار بود تا سه روز دیگر، زمان این ماموریت به پایان برسد.

طبق اطلاعات اتحادیه اروپا، اتریش از سپتمبر سال ۲۰۱۵ مرزهایش را با سلوانیا و مجارستان کنترول می‌کند و مهلت کنترول مرزی در اصل به تاریخ ۱۲ نومبر به پایان می‌رسید. خبرگزاری اتریش «ای پی ای» به نقل از ولفگنگ پیشورن، وزیر داخله اتریش روز سه شنبه گزارش داد: «ما با توجه به وضعیت کنونی به کنترول مرزی در امتداد مرزهای مان با مجارستان و سلوانیا ادامه می‌دهیم.» قرار است که کنترول مرزی نخست برای شش ماه دیگر تمدید شود.  

هورست زیهوفر، وزیر داخله آلمان فدرال در اواخر ماه سپتمبر اعلام کرده بود که کنترول مرز این کشور با اتریش پس از  ۱۱ نومبر امسال هم ادامه خواهد یافت. او گفت که این اقدام به دلایل امنیتی و کنترول روند مهاجرت انجام خواهد شد. 

در حوزه شینگن که ۲۶ کشور اروپایی عضو آن هستند، کنترول اشخاص به طور ثابت در نظر گرفته نشده است. اما در سال های گذشته چندین کشور با استفاده از قانونی که کنترول مرزی را در موارد استثنایی مجاز می‌دانند، دوباره به کنترول بخش هایی از مرزهای شان آغاز کردند. در حال حاضر کشورهای ناروی، سویدن، دنمارک، اتریش، آلمان و فرانسه مرزهایشان را کنترول می‌کنند.  

در همین زمینه