یکی از سواحل منطقه " پا دو کاله" که معمولاً گذرگاه مهاجرانی به شمار می‌رود  که  تلاش دارند به گونه غیرقانونی از کانال مانش عبور کنند و به انگلستان بروند. عکس از رویترز
یکی از سواحل منطقه " پا دو کاله" که معمولاً گذرگاه مهاجرانی به شمار می‌رود که تلاش دارند به گونه غیرقانونی از کانال مانش عبور کنند و به انگلستان بروند. عکس از رویترز

اجساد دو مهاجر عراقی از جمله یک جوان کرد ١٧ ساله، روز دوشنبه ١۴ اکتوبر در یکی از سواحل " توکه" در نزدیکی کاله پیدا شد. این اولین حادثه از این نوع در منطقه " پا دو کاله" به شمار می‌رود که معمولاً گذرگاه مهاجرانیست که تلاش دارند به گونه غیرقانونی از کانال مانش عبور کنند و به انگلستان بروند.

منابع پولیس شمال فرانسه می‌گویند یک کشتی کوچک در نزدیکی جسد یکی از مهاجران پیدا شده و چنین به نظر می رسد که هردو قربانی از سرنشینان آن بوده‌اند.

جسد مهاجر کردی حوالی ساعت ١١ روز دوشنبه توسط یک رهگذر در ساحل "ستلا" پیدا شد. پولیس در کنار کشتی، دو پارو، یک گیلن مواد سوخت و یک واسکت نجات را پیدا کرده است. جسد مهاجر دومی نیز توسط یک رهگذر در بعد از ظهر روز دوشنبه پیدا شد.

پولیس همچنین یک کشتی کوچک دیگر را در ۴٥٠ متری اجساد یافته است اما تا هنوز روشن نشده که آیا این کشتی با حادثه مرگ دو مهاجر ارتباط دارد یا نه.

دادستانی بولوین سور مر، که تحقیقات در مورد چگونگی مرگ دو مهاجر را به عهده دارد در یک خبر دیگر گفته است که ٨ مهاجر دیگر، حوالی ظهر روز دوشنبه از یکی از سواحل کاله نجات و به یک مرکز پذیرایی از مهاجران انتقال داده شدند.

علیرغم خطراتی متعددی که مهاجران هنگام عبور غیرقانونی از کانال مانش با آن روبرو هستند، از اواخر سال ٢٠١٨ تا کنون تلاش‌های آنان برای رفتن به انگلستان افزایش یافته است.

به گفته منابع پولیس شمال فرانسه تا اواخر ماه اگست امسال ١۴٧٣ مهاجر تلاش کردند به گونه غیرقانونی از کانال مانش عبور کنند در حالی که این رقم در طول سال گذشته، به ٥٨٦ تن می‌رسید.

بیشتر بخوانید: فرانسه: محاکمه دو قاچاقبر به دلیل مرگ یک مهاجر ایرانی در کانال مانش


 

در همین زمینه