عکس از آرشیف
عکس از آرشیف

حدود یک هفته بعد از واژگون شدن یک کشتی پناهجویان در نزدیکی جزیره لامپدوسا در ایتالیا، اکنون لاشه این کشتی با چندین جسد پیدا شده است. یکی از این جسدها مادری است که کودک اش را در بغل دارد.

خبرگزاری های ایتالیا روز سه شنبه به نقل از سارنوالی این کشور گزارش دادند که یک روبات زیر دریایی لاشه این کشتی و ۱۲ جسد را پیدا کرده است. در میان این اجساد پیکر یک مادر جوان که کودک خوردسالش را در بغل گرفته، نیز شامل است.

سارنوال سالواتوره ویلا به خبرگزاری « Adnkronos» گفته است که احتمالا اجساد بیشتری در عمق دریا ته نشین شده باشند. به گزارش رسانه ها این کشتی در هنگام وقوع حادثه تقریبا ۵۰ نفر سرنشین داشته است.

این کشتی روز دوشنبه هفته گذشته در نزدیکی لامپدوسا غرق شد. پس از این رویداد جسد ۱۳ زن پیدا شد. ۲۲ نفر بعد در نتیجه تلاش ها نجات داده شدند و جستجوی برای حدود ۲۰ تن دیگر ادامه داشته است.

این جزیره کوچک با کشور تونس فاصله چندانی ندارد. اخیرا بار دیگر شمار زیادی از مهاجران از تونس توسط کشتی ها به جزیره لامپدوسای ایتالیا آمده اند.

برعلاوه این حادثه، روز سه شنبه دو کشور ایتالیا و مالتا بیش از ۲۵۰ مهاجر را از خطر غرق شدن در بحیره مدیترانه نجات دادند. گارد ساحلی ایتالیا اعلام کرد که یک کشتی با حدود ۱۸۰ نفر در آب های مالتا با مشکل مواجه شده بود. گارد ساحلی گفته است که این مهاجران نجات داده شده اند و باید در انتظار اجازه ورود به یک بندر در مالتا باشند.

همچنین اردوی مالتا ۷۶ مهاجر را در مدیترانه پیدا کرده و نجات داده است. نیروهای امنیتی گفته اند حالا آنها باید به این کشور جزیره یی منتقل شوند.

 

در همین زمینه