عکس از صفحه دویچه وله/ آتش سوزی در کمپ پناهجویان در جزیره ساموس یونان شام روز دوشنبه صورت گرفت.
عکس از صفحه دویچه وله/ آتش سوزی در کمپ پناهجویان در جزیره ساموس یونان شام روز دوشنبه صورت گرفت.

پولیس یونان بعد از درگیری‌های شدید در کمپ مهاجران در جزیره ساموس ۱۲ مهاجر را بازداشت کرد. سه تن از آنها متهم به تلاش به قتل غیرعمد و سایر افراد بازداشت شده متهم به آتش افروزی و اغتشاش شده اند.

دو روز بعد از درگیری و آتش افروزی شدید در داخل و اطراف کمپ مهاجران در جزیره ساموس یونان، پولیس ۱۲ مهاجر را بازداشت کرد. سه تن از آنها از جمله یک نوجوان ۱۵ ساله به تلاش به قتل غیرعمد متهم شده اند. اتهام وارده بر آنها این است که با چاقو سه پناهجوی دیگر را زخمی کرده اند. پولیس روز چهارشنبه اعلام کرد که سایر افراد بازداشت شده متهم به ایجاد آتش افروزی و شرکت در اغتشاش هستند.

این حادثه دوشنبه شب بعد از درگیری میان پناهجویان سوریایی و افغان در شهر واتی آغاز شد. بعد از آن درگیری هایی در داخل و اطراف کمپ رخ داد. پولیس برای متوقف کردن این درگیری ها و متفرق کردن مهاجران از گاز اشک آور استفاده کرد.

هشت نفر به دلیل ابتلا به مشکلات تنفسی به شفاخانه این جزیره منتقل و تحت تداوی قرار گرفتند. مامورین اطفائیه صبح سه شنبه موفق به مهار آتش سوزی آشوبگرانه شدند.
در کمپ مهاجران در واتی که ظرفیت ۶۵۰ نفر را دارد، اکنون بیش از ۵۷۰۰ مهاجر تحت شرایط دشوار به سر می برند. هشت کمپ دیگر در جزایر خیوس، لیروس و کاس در یونان بیش از حد پر شده اند.

 دو هفته پیش نیز در یک آتش سوزی در کمپ مهاجران در جزیره لیسبوس یک زن جان خود را از دست داد.

 بنا بر تازه ترین گزارش کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد از آغاز سال روان میلادی بیش از ۳۹ هزار و ۷۷۵ مهاجر از ترکیه به جزایر یونان آمده اند. این در حالی است که تعداد این مهاجران در سراسر سال گذشته ۳۲ هزار و ۴۹۴ تن بوده است.

دویچه وله  

 

در همین زمینه