از آغاز سال جاری تا به حال، نزدیک به ۱۷ هزار پناهجوی رد شده از آلمان اخراج شده اند.
از آغاز سال جاری تا به حال، نزدیک به ۱۷ هزار پناهجوی رد شده از آلمان اخراج شده اند.

روزنامه های گروه رسانه یی «فونکه» با استناد به معلومات حکومت آلمان گزارش داده اند که در سال روان حدود به ۱۷ هزار مهاجر از آلمان اخراج شده اند. اکثر اخراج‌ها براساس قواعد دوبلین در داخل اتحادیه اروپا صورت گرفته است.

روزنامه های مربوط به گروه رسانه یی «فونکه» روز چهارشنبه با استناد به پاسخ حکومت آلمان به پرسشنامه فراکسیون حزب چپ ها در «بوندستاگ» یا پارلمان آلمان گزارش داده است که در ۹ ماه اول سال روان میلادی ۱۶ هزار و ۸۰۸ متقاضی پناهندگی از آلمان اخراج شده اند.

فراکسیون پارلمانی حزب چپ ها بر اساس این آمار تخمین زده است که اگر اخراج‌ها به همین منوال پیش برود، شمار مجموعی پناهجویان اخراجی امسال به ۲۲ هزارو ۴۱۱ نفر خواهد رسید که اندکی کمتر از سال گذشته خواهد بود. سال ۲۰۱۸ میلادی شمار اخراج ها ۲۳ هزار و ۶۱۷ مورد بوده است.

بر اساس این گزارش در جمع کشورهای مقصد، ۱۸۹۴ تن به ایتالیا، ۱۱۷۸ تن به آلبانیا، ۹۰۶ تن به فرانسه پس فرستاده شده اند.

بیشتر مهاجرانی که اخراج شده اند از کشورهای افریقای شمالی بوده اند که از طریق بحیره مدیترانه به ایتالیا، فرانسه و یا اسپانیا آمده و سپس از این کشورها وارد آلمان شده اند.

اما مقررات دوبلین حکم می کند که این مهاجران باید در همان کشوری تقاضای پناهندگی بدهند که ابتدا در آن ثبت نام می شوند. بر این اساس، بخش بزرگی از اخراج پناهجویان از آلمان براساس قواعد دوبلین در داخل اتحادیه اروپا صورت گرفته است.

بر اساس این گزارش، در مجموع ۵۵.۶ درصد همه مهاجران اخراجی توسط هواپیما از آلمان به خارج انتقال داده شده اند که ۳۲ درصد آنها توسط پروازهای چارتر به کشورهای شان اخراج شده اند. مابقی افراد از طریق زمینی و یا دریایی انتقال داده شده اند. آلمان برای همراهان امنیتی مهاجران اخراج شده تا ماه سپتمبر حدود شش میلیون یورو مصرف کرده است.

اولا یلپکه، سیاستمدار حزب چپ های آلمان  به این روزنامه ها گفته است که این پول می توانست به طور موثرتری استفاده شود، مثلا برای دوره های ادغام اجتماعی پناهجویان. او گفته است: «حکومت فدرال آلمان باید سرانجام به جای اخراج پناهجویان با استفاده از ابزارهای سرکوبگرانه، قواعد موثر حق اقامت را برای پناهجویان رد شده روی کار بیاورد

 (Pa/ AF (KNA

برگرفته از رسانه همکار ما دویچه وله

 

در همین زمینه