آتش سوزی در مقابل ساختمان کمیساریای عالی سازمان ملل «یو ان اچ سی ار» در ژنیو رخ داده است. عکس: Picture-alliance
آتش سوزی در مقابل ساختمان کمیساریای عالی سازمان ملل «یو ان اچ سی ار» در ژنیو رخ داده است. عکس: Picture-alliance

پولیس گفت که جراحات این مرد ۳۱ ساله بسیار شدید است و نمی شود راجع به انگیزه او تحقیق کرد. اما او احتمالا به دلایل سیاسی این اقدام را انجام داده است. معالجه او در یک مرکز رسیدگی به جراحات و شوک ناشی از سوختگی جریان دارد.

   
یک مرد کرد سوریایی در برابر دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان (یو ان اچ سی آر) در شهر ژنیو خود را آتش زد. پولیس با تایید این خبر گفت که تا هنوز انگیزه دقیق این اقدام مشخص نشده، اما احتمال می‌رود که نظر به دلایل سیاسی دست به این کار زده باشد. 

به گفته کمیساریای عالی سازمان ملل، این مرد  ۳۱ ساله که در آلمان زندگی می‌کند، نفت بر روی خود ریخت و سعی کرد وارد ساختمان شود. اندری ماهچیچ، سخنگوی «یو ان اچ سی ار» به خبرگزاری آلمان (دی پی ای) گفت: «آن ها آتش را خاموش کردند و زندگی او را نجات دادند.» او افزود: «ما امیدواریم که او بهبود یابد. ما به فکر او، خانواده اش و عزیزانش هستیم.»

این مرد که به شدت زخمی شده به یک شفاخانه، در نزدیکی محل حادثه انتقال داده شده است. این مرکز مجهز به یک مرکز رسیدگی به جراحات و شوک ناشی از سوختگی های شدید است. 
پولیس محلی گفت که این مرد به شدت زخمی شده و امکان تحقیق از او برای روشن شدن انگیزه اش وجود ندارد.
ساختمان «یو ان اچ سی ار» در نزدیکی یک اردوگاه پناهجویان قرار دارد که در آن جا مهاجران کرد از سوریه هم زندگی می‌کنند. 

یکی از کارمندان این دفتر به خبرگزاری رویترز گفت: «من شعله های آتش را دیدم و ماموران امنیتی از ساختمان آمدند و پس از چند دقیقه پولیس و امبولانس هم به محل رسیدند. این جا (در کمپ مهاجران) پناهجویان سوریه زندگی می‌کنند. اما من نمی‌توانم تایید کنم (که این مرد) هم در آن جا زندگی می کرده است.»

یک شاهد این واقعه در مرکز پناهجویان به رویترز اظهار کرد که این مرد «به یک شعله بزرگ انسانی» شباهت داشته و «من شک دارم که او از این حادثه جان به در ببرد». 
 

در همین زمینه