روز چهارشنبه در شهر اسکس انگلستان یک لاری پارک شده با ۳۹ جسد کشف شد که خفه شده بودند. عکس: Picture-alliance/empics/S.Rosseau
روز چهارشنبه در شهر اسکس انگلستان یک لاری پارک شده با ۳۹ جسد کشف شد که خفه شده بودند. عکس: Picture-alliance/empics/S.Rosseau

سازمان های امدادگر اعلام کردند که از کشف ۳۹ جسد در یک لاری که در نزدیکی لندن پارک کرده بود، شوکه شده اند. جامعه کاتولیک "سنت اجیدیو" در شهر رم، از کشورهای اروپایی خواست که در برابر چنین فجایع واکنش نشان دهند.

جامعه کاتولیک "سنت اجیدیو" در شهر رُم اعلام کرد، همه شواهد نشان دهنده وقوع «یک تراژیدی جدید مهاجرت» است. این جامعه از نهادها و کشورهای اروپایی خواست که علیه «سفرهای مرگبار و غم انگیز» مهاجران اقداماتی را روی دست گیرند.

روز چهارشنبه در شهر اسکس انگلستان یک لاری پارک شده با ۳۹ جسد کشف شد که خفه شده بودند. راجع به هویت آن ها اطلاعاتی در دسترس نیست. مقام های دولتی عامل این جنایت را قاچاقبران انسان می‌دانند.  

جامعه کاتولیک "سنت اجیدیو" خواهان این شد که دوباره راه های قانونی ورود به اروپا دوباره ایجاد شوند. 

اعضای این جامعه تاکید کردند که در بخش های مختلف اقتصاد اروپا و در صنعت عرضه خدمات، نیاز بزرگ به نیروهای کاری وجود دارد. آن ها خواهان ایجاد "دهلیزهای بشردوستانه" برای مهاجران کشورهای جنگ زده شدند و گفتند، راجع به اسکان دوباره مهاجران خارج از مرزهای اروپا باید بحث و گفتگو صورت گیرد. افزون بر این، آنان خواستند که برای تضمین آینده جوانان همکاری با کشورهای مبدا پناهجویان باید گسترده تر شود.  

گونتر بورکهارت، مدیر کل سازمان غیردولتی «پرو ازول» گفت، اروپا هم تا اندازه ای در مرگ این ۳۹ تن مقصر است. بورکهارت روز پنجشنبه در مصاحبه با مجله صبحگاهی شبکه دوم تلویزیون آلمان «زد دی اف» گفت، وقتی که همه راه ها مسدود می‌شوند، مهاجران ناامید چاره ای ندارند به غیر از این که خود را به دست قاچاقبران جنایتکار بسپارند. این سازمان از این هراس دارد که در صورت خروج کامل بریتانیا از اتحادیه اروپا، الحاق اعضای خانواده های پناهجویان به آن ها در بریتانیا غیرممکن می‌شود.  

بورکهارت مساله ورود نظامیان ترکیه به شمال سوریه را نیز مطرح کرد و گفت، اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۶، به رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در مورد حمایت اش از ایجاد «مناطق امن» در سوریه اطمینان داده است. 
به این ترتیب، اردوغان یک «اجازه کتبی برای بیرون راندن کردها از سوریه» به دست آورده است. صدور مجوز برای چنین مورد نقض حقوق بشر به معنای «ورشکستگی اروپا است.»

 

در همین زمینه