عکس از آرشیف دویچه وله/ پولیس برازیل می گوید که یک قاچاقبر مهم را بازداشت کرده است.
عکس از آرشیف دویچه وله/ پولیس برازیل می گوید که یک قاچاقبر مهم را بازداشت کرده است.

یک مرد که احتمالاً یکی از بزرگ ترین قاچاقبران انسان در جهان باشد، در برازیل بازداشت شد. گفته می شود که او شهروندان کشورهای مختلف آسیایی از جمله افغانستان را به گونه غیرقانونی به ایالات متحده انتقال می داده است.

در نتیجه یک عملیات مشترک نیروهای پولیس برازیل و مامورین امور مهاجرت و گمرکات ایالات متحده، اعضای یک گروهی که ظاهراً در سازماندهی قاچاق مردم به ایالات متحده نقش داشته اند، بازداشت شده اند.

سیف الله المامون، یکی از اعضای ارشد این گروه در میان بازداشت شدگان است که در بنگله دیش به دنیا آمده است. گفته می شود که این مرد، یکی از افراد کلیدی این باند قاچاقبران انسان می باشد.

پولیس این افراد را در شهر سائو پائولو و سه شهر دیگر برازیل بازداشت کرده و افزون بر آن، ۴۲ حساب بانکی متعلق به این گروه را که از آن در فعالیت های خود استفاده می کردند، ضبط کرده است.

المامون شش سال پیش به عنوان پناهجو وارد برازیل شد و در منطقه براس که در همسایگی سائو پائولو قرار دارد، بود و باش می کرد. این منطقه یکی از مراکز عمده مهاجرین، از سراسر جهان می باشد.

بر بنیاد اتهامات نهادهای عدلی و قضایی ایالات متحده، سیف الله المامون برای شهروندان از کشورهای جنوب شرقی آُسیا، جای بود و باش در سائو پائولو را فراهم می کرده و سپس سفر آنان را توسط شبکه قاچاقبرانی که در پیرو، اکوادور، کلمبیا، پاناما، کاستا ریکا، نیکاراگوا، هندوراس، گواتیمالا و مکسیکو فعال اند، تنظیم می کرده است.

پولیس برازیل می گوید که گروه متعلق به المامون انسان ها را از افغانستان، بنگله دیش، هند، نیپال و پاکستان، نخست به برازیل انتقال می داده و سپس آنان را به گونه قاچاق به ایالات متحده می فرستاده است.

aj-hm(Reuters)


 

در همین زمینه