عکس: ارشیف، پولیس کرواسیا بارها به استفاده از خشونت در برابر مهاجران متهم شده است. عکس: EPA/ZOLTAN BALOGH
عکس: ارشیف، پولیس کرواسیا بارها به استفاده از خشونت در برابر مهاجران متهم شده است. عکس: EPA/ZOLTAN BALOGH

یک پناهجو در نتیجه تیراندازی یک پولیس ئر کرواسیا به شدت زخمی شده است. وزیر داخله این کشور که در شفاخانه به دیدار او رفته بود، اعلام کرد که این پناهجو تحت عمل جراحی قرار گرفته است.

داوور بوزینوویچ، وزیر داخله کرواسیا شنبه شب پس از دیدار از شفاخانه اعلام کرد که مرد پناهجو در شفاخانه رییکا تحت عمل جراحی قرار گرفته است. 

بر بنیاد اطلاعات پورتال خبری «Index.hr»، وزیر داخله کرواسیا افزود که در حال حاضر نمی‌تواند راجع به قانونی بودن استفاده پولیس از اسلحه چیزی بگوید و لوی سارنوال در این باره تحقیق می‌کند. 

به گفته داوور بوزینویچ، فرد زخمی جزو یک گروه ۱۵ نفری پناهجویان است که به طور غیر قانونی از بوسنی هرزگوین، کشور همسایه کرواسیا وارد این کشور شده اند و ماموران پولیس آن ها در مناطق صعب العبور که در نزدیکی کوه ۱۱۰۰ متری توهوبیچ قرار دارد و در فاصله نه چندان دور از مرز کرواسیا با اسلوونی متوقف کرده اند و بعد از سلاح گرم استفاده شده است.  مهاجران دیگر توسط پولیس بازداشت شده اند. 

امدادگران و فعالان پولیس کرواسیا را پیوسته متهم می‌کنند که با مهاجران و پناهجویانی که از بوسنیا می آیند، به شدت بدرفتاری می‌کنند و آن ها را با اعمال خشونت به بوسنیا پس می‌فرستند. اما تا به حال گزارشی راجع به جراحت بر اثر تیراندازی نشر نشده بود. 

کرواسیا در گذشته این گونه اتهامات را همیشه رد می‌کرد. از زمانی که مسیر پیشین بالقان مسدود شده است، بیشتر مهاجران برای رسیدن به غرب اروپا از مسیر بوسنیا، کرواسیا و اسلوونی استفاده می‌کنند.

 

در همین زمینه