کانتینر یخچالی حامل ٢٥ مهاجر در بندر ولاردینگن، روز  سه شنبه ١٩ نومبر ٢٠١٩. عکس از پیکچر الیانس
کانتینر یخچالی حامل ٢٥ مهاجر در بندر ولاردینگن، روز سه شنبه ١٩ نومبر ٢٠١٩. عکس از پیکچر الیانس

پولیس هالند ٢٥ مهاجر را زنده در یک کانتینر یخچالی در داخل یک کشتی عازم انگلستان پیدا کرد. راننده کامیون حامل کانتینر دستگیر شده است. در یک مورد دیگر، پولیس یک کامیون حامل ٦٥ مولداویایی را در هالند دستگیر کرد.

منابع پولیس و امدادگران هالند روز سه شنبه ١٩ نومبر اعلام کردند که ٢٥ مهاجر را در یک کانتینر یخچالی در داخل یک کشتی عازم انگلستان پیدا کردند. کشتی یاد شده که متعلق به شرکت DFDS Seaways است از نیمه راه به بندر ولاردینگن در جنوب روتردام برگشت و مهاجران داخل کانتینر توسط پولیس بیرون آورده شدند.

امدادگران بلافاصله مهاجران را تحت معاینات پزشکی قرار دادند و دو تن از آنان را با احتمال سرمازدگی، به شفاخانه انتقال دادند.

تعداد زیاد امبولانس و وسایل نجات برای مراقبت از مهاجران آماده شده بود اما سرانجام یک بوس آن‌ها را به یک مرکز پولیس انتقال داد.

روزنامه تلگراف گزارش داده است که پولیس راننده کامیون حامل کانتینر را دستگیر کرده است.

خانم انیمیک جتن، شهردار ولاردینگن گفت « شمار روز افزون مهاجران» تلاش می‌کنند برای رفتن به انگلستان از کانال مانش عبور کنند. این درحالیست که در اواخر ماه اکتوبر اجساد ٣٩ مهاجر ویتنامی در یک کامیون یخچالی در جنوب لندن یافت شد.

به گفته شهردار ولاردینگن « تعدادی از افراد چنان نومید شده‌اند که علیرغم واقعه غم‌انگیز در انگلستان، همچنان تلاش می‌کنند» به این کشور بروند.

دریک مورد دیگر، پولیس هالند، روز سه شنبه یک کامیون حامل ٦٥ مولداویایی را در این کشور دستگیر کرد. رسانه‌های محلی گفته‌اند که این افراد می‌خواستند در هالند پناهندگی درخواست کنند.


 

در همین زمینه