کشتی های نجات توانسته اند که حدود ۱۴۴ پناهجو و مهاجر را در بحیره مدیترانه از مرگ نجات بدهند.
کشتی های نجات توانسته اند که حدود ۱۴۴ پناهجو و مهاجر را در بحیره مدیترانه از مرگ نجات بدهند.

نهادهای مددرسان مجموعاً ۱۴۴ مهاجر را در دو روز گذشته، در بحیره مدیترانه از مرگ نجات دادند. کودکان نوزاد هم در میان نجات یافتگان اند.

کشتی نجات «اوشین وایکینگ» پنج شنبه شب در دریای مدیترانه ۶۰ نفر را نجات داد. این افراد در فاصله حدود صد کلیومتری شمال سواحل لیبیا از یک قایق چوبی نجات داده شدند. دو زن، سه کودک خوردسال و یک نوزاد نیز از جمله نجات یافته گان بوده اند.

بنابر معلومات سازمان های مددرسان «اس او اس مدیترانه» و «داکتران بدون مرز» که به طور مشترک کشتی نجات «اوشین وایکینگ» را مدیریت می‌کنند، ۱۶ سرنشین دیگر این قایق اطفال زیر سن و بدون همراه بوده اند.

بر اساس معلومات این سازمان، ۲۳ تن از نجات یافتگان از بنگله دیش، ۱۳ نفر از اریتریا، ۱۳ تن از کشور مالی، شش نفر از ساحل عاج و سه نفر از سودان جنوبی و دیگران از اتیوپیا و غنا بوده اند. سازمان ها این معلومات را به نقل از افراد نجات داده شده ذکر کرده اند.

نیکولاس رومانیوک، رئیس عملیاتی سازمان امدادی «اس او اس مدیترانه» پنج شنبه شب در کشتی نجات «اوشین وایکینگ» به خبرگزاری «پروتستانت» گفته است که این یک عملیات نجات بسیار دشوار بوده است. رومانیوک افزود که تعداد سرنشینان این قایق بیش از حد بوده و به همین دلیل امکان واژگون شدن آن بعید نبود. علاوه بر آن تاریکی نیز عملیات نجات را با مشکل مواجه ساخته بود.

کشتی نجات «اوشین وایکینگ» روز چهارشنبه از شهر مسینا در جزیره سیسلی ایتالیا یک عملیات جدید را در مرکز مدیترانه آغاز کرد. مهاجران و پناهجویان همواره تلاش می‌کنند که خود را از لیبیا به اروپا برسانند. در حال حاضر هوا نسبتا خوب است. سازمان امدادرسان «اس او اس مدیترانه» و «داکتران بدون مرز» می‌خواستند که روز جمعه نیز در این منطقه به گشت زنی ادامه بدهند، تا مهاجران گیرمانده در حالت اضطرار را کمک کنند.

کشتی نجات «آلان کردی»، سازمان "چشم دریا" یا  "Sea-Eye"

کشتی نجات «آلان کردی» نیز روز پنج شنبه در دو عملیات نجات در بحیره مدیترانه مجموعا ۸۴ پناهجو از جمله سه کودک خوردسال و سه نوزاد تازه تولد شده را نجات داد. بخش عملیاتی سازمان "چشم دریا" یا " Sea-Eye" مستقر در شهر رگنسبورگ آلمان شب گذشته گفته بود که وضعیت یکی از نوزادان وخیم است و یک زن نیز بیهوش شده است.

(pa, nf (KNA,epd

برگرفته از رسانه همکار ما (دویچه وله) 

 

در همین زمینه