در نتیجه یک حادثه ترافیکی دو پناهجوی سوریایی در سلوانیا جان باختند.
در نتیجه یک حادثه ترافیکی دو پناهجوی سوریایی در سلوانیا جان باختند.

دو پناهجوی سوریایی که در عقب یک موتر مخفی شده بودند، در نتیجه یک حادثه ترافیکی در سلوانیا جان باختند. این واسطه نقلیه در کٌل هشت پناهجو را انتقال می‌داده است.

پولیس سلوانیا تایید کرده است که دو پناهجوی سوریایی در نتیجه یک حادثه ترافیکی در این کشور کشته شده اند. در مجموع هشت پناهجو خود را در بخش عقبی یک موتر تیزرفتار پنهان کرده بودند که از این میان، دو نفرشان جان باختند و یک تن دیگر آنان به شدت زخمی شده است. گفته می‌شود که راننده این واسطه نقلیه در شاهراه میان لیوبلیانا و ایتالیا به دلیل نامعلوم، کنترول را از دست داده است. راننده این موتر در بازداشت به سر می‌برد.

یک ماه پیش هم یک پناهجوی سوریایی در نتیجه سرما در یکی از مناطق جنگلی سلوانیا قربانی شد. در تابستان امسال هم دو تن دیگر که در تلاش عبور از دریای کوپا، مرز میان سلوانیا و کرواسیا بودند جان باختند.

در شمال کرواسیا پس از چاشت چهارشنبه گذشته یک مهاجر در نتیجه گلوله اسلحه یک پولیس به گونه سطحی زخمی شد. با این همه، سلوانیا و کرواسیا به عنوان یکی از گذرگاه های عمده برای مهاجرین و پناهجویانی که در تلاش رسیدن به غرب اروپا اند، در این اواخر پنداشته می‌شود.

 

در همین زمینه