هزاران پناهجویی که از آلمان اخراج شده اند و یا داوطلبانه این کشور را ترک کرده اند، بار دیگر به آلمان برگشته اند.
هزاران پناهجویی که از آلمان اخراج شده اند و یا داوطلبانه این کشور را ترک کرده اند، بار دیگر به آلمان برگشته اند.

گزارش ها می‌رساند که هزاران پناهجوی اخراج شده از آلمان برای چندمین بار به این کشور برگشته اند. این افراد که ممنوعیت ورود به خاک آلمان را دارند، معمولا چند ماهی در زندان گذرانده و یا اصلا بازداشت نشده اند.

بر بنیاد یک گزارش روزنامه "ولت ام زونتاگ"، هزاران پناهجو که در آلمان درخواست پناهندگی شان رد شده و از این کشور اخراج شده بودند، برای چندمین بار به آلمان برگشته و درخواست پناهندگی داده اند.

این گزارش با استناد به آمار رسمی مقام های مسئول نوشته است که از سال ۲۰۱۲ به این سو، حدود پنج هزار پناهجو که از آلمان اخراج شده بودند، به این کشور برگشته و درخواست پناهندگی مجدد کرده اند.

برخی از این پناهجویان نیز داوطلبانه آلمان را ترک کرده بودند؛ چرا که می‌دانستند به زودی اخراج خواهند شد. این افراد به هدف ارایه درخواست پناهندگی، به آلمان برگشته اند.

آمار رسمی می‌رساند که برای ۱۰۲۳ تن از این پناهجویان، این چهارمین باری است که پس از اخراج به این کشور برگشته اند و درخواست پناهندگی داده اند. برای ۲۹۴ تن دیگرشان نیز دفعات پنجم، ششم و یا هفتم می‌باشد. اما در مورد کشورهای مبداء این پناهجویان اطلاعاتی ارائه نشده است.

پناهجویان اخراج شده و ممنوعیت ورود

پناهجویانی که از آلمان اخراج می‌شوند، اجازه ندارند برای مدت زمان مشخصی به خاک آلمان وارد شوند. بر اساس قانون، در صورتی که این افراد وارد آلمان شوند، دستگیر شده و زندانی می‌گردند.

بر اساس این گزارش، برخی از این پناهجویان اخراج شده که با داشتن ممنوعیت ورود، به آلمان آمده اند، فقط چند ماه را در زندان سپری کرده اند. بازداشت و حبس طولانی مدت این افراد بسیار نادر بوده است.

آلمان هر سال حدود صدها هزار درخواست پناهندگی را دریافت می‌کند. بر اساس ارقام ارائه شده از سوی اداره آمار فدرال آلمان، حدود ۱.۷۸ میلیون انسان از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۸ به آلمان آمده و درخواست پناهندگی داده اند.

در اوایل ماه نوامبر امسال، مقام های آلمانی گفتند که انتظار می‌رود رقم درخواست های پناهندگی در این کشور کمتر از آن باشد که در مجموع امسال انتظار می‌رفت.

الیوت داگلاس/ر.ش

برگرفته از رسانه همکار ما (دویچه وله دری)


 

در همین زمینه