با فرا رسیدن فصل سرما، وضعیت پناهجویان در یونان به وخامت بیشتر گراییده است.
با فرا رسیدن فصل سرما، وضعیت پناهجویان در یونان به وخامت بیشتر گراییده است.

آلمان اعلام کرده است که یونان را در بخش نیازمندی های زمستانی برای پناهجویان و مهاجران همکاری می‌کند. به تازگی کاروانی از محموله های کمکی آلمان به ارزش بیش از یک و نیم میلیون یورو به شهر آتن رسید.

وزارت داخله فدرال آلمان روز سه شنبه اعلام کرد که محموله های کمکی این کشور به هدف رسیدگی به وضعیت پناهجویان در یونان، به شهر آتن رسیده است. ارزش این کمک ها به ۱.۵۶ میلیون یورو می‌رسد.

هورست زیهوفر، وزیر داخله فدرال آلمان در جریان دیدارش با مقام‌های یونانی در ماه اکتوبر امسال به فرستادن کمک‌های کشورش متعهد شده بود. در واقع، این بخشی از آن کمک هایی است که پیش از این وزارت داخله فدرال برای یونان وعده کرده بود. هورست زیهوفر گفته بود: «ما نباید اعضای اتحادیه اروپا را که در مرزهای خارجی ما قرار دارند تنها بگذاریم بلکه در بخش هایی که نیاز به کمک دارند از آنان حمایت نماییم.»

این کاروان کمک های آلمان شامل ۵۰۰۰ تخت خواب سفری، ۹۹۸۸ دشک تخت، ۳۰۶۲۰ بالش و روکش، ۷۵۰ کمپل و هزاران نوع دیگر از تجهیزات زمستانی می‌باشد.

وزارت داخله فدرال آلمان اظهار کرده است که ارزش مجموعی این کمک ها با ۱.۵۶ میلیون یورو می‌رسد و این محموله در اسکان‌دهی کوتاه مدت برای حدود ده هزار مهاجر و پناهجو می‌تواند موثر باشد.


 

در همین زمینه