قایق بادی متعلق به مهاجران نجات یافته توسط نیروی دریایی فرانسه در اگست ٢٠١٩. عکس: Préfecture de la Manche et de la mer du Nord
قایق بادی متعلق به مهاجران نجات یافته توسط نیروی دریایی فرانسه در اگست ٢٠١٩. عکس: Préfecture de la Manche et de la mer du Nord

مقامات انگلیس ٦٠ تن از مهاجران را به روز سه شنبه ١۷ دسمبر در آب های مانش، نزدیک به ساحل این کشور، که سوار در پنج کشتی کوچک بودند، گرفتار کردند. در همین حال مقامات فرانسوی می‌گویند که شامگاه دوشنبه ١٦ دسمبر، ١٠ مهاجر را در آب های مانش نجات دادند.

مقامات انگلیس می گویند حوالی ساعت١٢:٣٠ روز دوشنبه، ٨ مهاجر ایرانی را که سوار در یک قایق کوچک بودند، در نزدیکی ساحل کنت گرفتار کردند.

در همین روز قایق دیگری را حوالی ساعت ٣:٣٠ بعد از ظهر که در آن ١۷ مهاجر به شمول دو زن و دو کودک سوار بودند، گرفتار کردند.

نیرو های ساحلی انگلیس در ساعت ٥ عصر، ٩ مهاجر ایرانی را به شمول دو کودک که سوار قایق جداگانه بودند نیز گرفتار کردند.

این مقامات همچنان می گویند که در جریان چهار تا پنج عملیات جداگانه ٣۴ مهاجر دیگر را به شمول ٦ زن و ٦ کودک از کشور های ایران، عراق و ازبکستان که سوار قایق ها بودند، گرفتار کردند.

به گفته پلیس انگلیس، تعداد مهاجرانی که سعی عبور از کانال مانش را در کشتی های کوچک دارند، اخیر افزایش یافته است.

این در حالیست که در چهارم ماه دسمبر، ۷٩ مهاجر به شمول کودکان در کانال مانش گرفتار شدند.

وزارت کشور انگلیس در بیانیه ای اعلام کرد: «کسانی که سعی می کنند تا از کانال مانش توسط کشتی های کوچک عبور کنند، جان شان را به خطر می اندازند.»

در این بیانیه نیز آمده است که قاچاقچیان بخ خاطر از دست رفتن زندگی مهاجران غمگین نیستند.

این آژانس همچنان اعلام کرد که با مقامات فرانسوی همکاری می کند تا اقدامات امنیتی را عملی کنند.

١٠ مهاجر در ساحل فرانسه در آب های مانش نجات داده شد

مقامات فرانسوی می‌گویند که ١٠ مهاجر را در آب های مانش، در ساحل این کشور نجات دادند.

قوماندانی نیروهای دریایی شمال فرانسه در بیانیه ای اعلام کرد، ١٠ مهاجر را به شمول ۴ زیر سن، ساعت یک شب در نزدیکی ساحل این کشور نجات دادند.

در این بیانیه گفته شده است که خود مهاجران برای نجات با بخش اورژانس تماس گرفته بودند

مقامات دریایی فرانسه وضعیت صحی مهاجران نجات یافته را نورمال اعلان کرده و اضافه کردند: آنها در منطقه بولونی-سور-مر فرانسه به پلیس مرزی تحویل داده شده اند.

از ابتدای سال روان به اینسو ٢٥۴ عملیات نجات انجام داده شده است، که در جریان این عملیات ها ٢٥٢١ مهاجر در آب های مانش نجات داده شده اند.


 

در همین زمینه