یک سازمان خیریه آلمانی می خواهد که به وضعیت پناهجویان در یونان رسیدگی جدی صورت بگیرد.
یک سازمان خیریه آلمانی می خواهد که به وضعیت پناهجویان در یونان رسیدگی جدی صورت بگیرد.

سازمان امدادی «کاریتاس انترنشنل»‌ خواهان کمک‌های عاجل برای ساکنان اردوگاه‌های به شدت مزدحم پناهجویان در یونان شده است. بنا بر منابع این سازمان وضعیت صحی تعداد زیادی در این اردوگاه ها به شدت وخیم می‌باشد.

اولیور مولر، رئیس انجمن خیریه «کاریتاس انترنشنل» با اظهار نگرانی از وضعیت به شدت وخیم پناهجویان در اردوگاه های یونان، خواهان اقدامات فوری برای کمک به این پناهجویان گردید. او گفته است: «وضعیت کنونی این اردوگاه ها ما را مجبور به اقدامات عاجل می کند.»

 او امروز سه شنبه در شهر فرایبورگ آلمان گفته است که ساکنان این اردوگاه ها تحت شرایط فاجعه باری به سر می برند.

به گفته مولر اردوگاه های جزایر یونان بیش از حد مزدحم بوده و رقم ساکنان این اردوگاه ها خیلی بیشتر از گنجایش آن ها می باشد. او از اردوگاه موریا در جزیره لیسبوس مثال داده است که فقط برای ۲۵۰۰ تن ایجاد شده بود و اکنون در آن بیش از ۱۵۰۰۰ تن زندگی می کنند، که حدود یک سوم آنان را کودکان تشکیل می دهند.

او افزوده است که تشدید سرمای زمستان نیز بر وخامت اوضاع افزوده است: «این پناهجویان اکثراً مریض می شوند و به دلیل اقامت طولانی مدت تحت چنین شرایطی، برخی آنها به بیماری های روحی روانی مبتلا شده اند.»

بنابراین مولر تأکید کرده است که شدیداً به کمک برای این پناهجویان نیاز می رود. به گفته مولر این پناهجویان اکثراً در خیمه هایی اسکان داده می شوند که نمی تواند از آنها به صورت کافی در برابر سرما و رطوبت محافظت کند.

مولر گفته است که سازمان خیریه کاریتاس ۵۰ هزار یوروی دیگر به کمک های خود افزایش داده و از مجامع عامه آلمان خواهان اعانه و کمک های عاجل به نیازمندان این اردوگاه ها شده است. براساس منابع این سازمان، انجمن خیریه کاریتاس برعلاوه کمک های مالی، همچنان با مشوره دهی و کمک های روانشناختی از این پناهجویان حمایت می‌کند. علاوه بر این، سازمان کاریتاس که ۱۶۰ سازمان ملی دیگر نیز عضو آن اند، برای پناهجویان کورس های آموزش زبان نیز فراهم می‌کند.

NF/AF/KNA

 برگرفته از رسانه همکار ما دویچه وله


 

در همین زمینه