یک گروه از پناهجویان اخراج شده از آلمان به کابل رسید.
یک گروه از پناهجویان اخراج شده از آلمان به کابل رسید.

یک گروه ۳۷ نفری از پناهجویان رد شده افغان از آلمان اخراج شده و صبح چهارشنبه به کابل رسید. مسئولان میدان هوایی تایید کردند که هواپیمای حامل این پناهجویان اخراجی اندکی قبل از ساعت هفت صبح نشست کرد.

یک مقام وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان افغانستان به خبرگزاری آلمان (دی پی آ) گفت که هواپیمای حامل ۳۷ پناهجوی اخراجی صبح چهارشنبه در میدان هوایی کابل نشست کرد.

این سی و یکمین دور اخراج گروهی پناهجویان رد شده افغان از آلمان است که با هواپیماهای چارتر صورت می گیرد. روند اخراج گروهی پناهجویان افغان از آلمان در ماه دسمبر سال ۲۰۱۶ شروع شد.

از اواخر ۲۰۱۶ به این سو مجموعاَ ۸۰۰ پناهجوی مرد رد شده از آلمان به افغانستان اخراج شده اند.

اخراج پناهجویان رد شده افغان از آلمان با وجود انتقادهای سازمان های حقوق بشری ادامه می یابد. این سازمان ها می گویند که به دلیل جنگ جاری علیه طالبان و داعش، وضعیت امنیتی افغانستان برای اخراج این پناهجویان مناسب نیست و آن ها را در معرض خطر قرار می‌دهد.

گروه های طالبان و داعش تقریباَ به صورت روزمره حملاتی را علیه نیروهای امنیتی و مقام های حکومتی انجام می‌دهند که اغلب مردم ملکی در این حملات قربانی می‌شوند.

ماه گذشته تادامیچی یاماموتو، نماینده خاص دبیرکل ملل متحد گفت که از سال ۲۰۰۹ به این سو بیش از ۱۰۰ هزار فرد ملکی افغان کشته یا زخمی شده اند.

در همین حال، نمایندگان ایالات متحده امریکا و طالبان در ماه دسمبر مذاکرات شان را در قطر از سر گرفتند تا یک راه حل سیاسی برای این منازعه طولانی مدت دریابند.

زلمی خلیل زاد، نماینده خاص ایالات متحده امریکا برای روند صلح گفته است که فعلاَ این مذاکرات دچار وقفه شده است تا طالبان راجع به درخواست امریکا مبنی بر کاهش خشونت مشورت کنند.

با وجود این، گزارش هایی از مذاکرات غیررسمی میان دو جانب وجود دارد. طالبان تا حالا از توافق به یک آتش بس خودداری کرده اند.

na/af (dpa)

 


 

در همین زمینه