عکس تزئینی: نیروهای امنیتی صربستان با مهاجران در مرز مقدونیه شمالی. عکس از پیکچر الیانس
عکس تزئینی: نیروهای امنیتی صربستان با مهاجران در مرز مقدونیه شمالی. عکس از پیکچر الیانس

پولیس مقدونیه شمالی ٣٦ مهاجر را که به گونه غیرقانونی در یک لاری از یونان وارد این کشور شده بودند دستگیر کردند. تعدادی از این مهاجران افغان بودند.

به گفته پولیس، ٣٦ مهاجر روز سه شنبه ١۴ جنوری هنگامی دستگیر شدند که کامیون حامل آن‌ها در جریان یک کنترول معمولی  در نزدیکی شهر سترومیتسا در جنوب این کشور متوقف شد. در میان این مهاجران، ٢١ تن سوری، ٩ تن افغان، ٣٦ تن پاکستانی،٢ تن عراقی و یک تن دیگر هم کامرونی بودند.

 پولیس مهاجران دستگیر شده را به یک بازداشتگاه مهاجران در شهر مرزی گیوگلیجا انتقال داد تا بعدتر به یونان اخراج گردند.

اگرچه مسیر بالکان به سوی اروپا مدت‌هاست بسته شده اما هنوز هم شمار زیادی از مهاجران تلاش دارند با پرداخت پول‌ به قاچاقبران، از این مسیر به اروپای غربی بروند.

همزمان، دفتر دادستانی مقدونیه شمالی گفته است که در حال تشکیل یک دوسیه جداگانه علیه یک مرد آلمانی و یک زن ایتالیایی است که مظنون به قاچاق مهاجران هستند.

به گفته دادستانی، این دو نفر در روز ٥ جنوری سعی کردند ٣ مهاجر را در موتری با شماره آلمانی، از یونان به مقدونیه شمالی انتقال دهند. هر سه مهاجر شناسنامه جعلی هالندی، سویدنی و آلمانی داشتند و مقصد نهایی آنها اتریش بوده است.

پولیس گفته است که هر دو قاچاقبر مظنون، تا برگزاری محاکمه در بازداشت به سر خواهند برد و در صورت اثبات جرم، به ٥ سال زندان محکوم خواهند شد.

 

در همین زمینه