پاسخ یک شرکت آلمانی برای یک متقاضی کار عرب، بحث برانگیز شد.
پاسخ یک شرکت آلمانی برای یک متقاضی کار عرب، بحث برانگیز شد.

چگونگی رد درخواست کاری یک مرد مصری از سوی یک شرکت آلمانی جنجال برانگیز شده است. این مرد مدعی است که این شرکت در پاسخ به درخواست کار از طریق ایمیل پاسخ داده که "عرب ها نه لطفاَ."

مدیر یک شرکت معماری در آلمان به یکی از درخواست کنندگان کار نوشته است که «لطفاَ عرب ها نه.» روز چهار شنبه گذشته پس از آنکه این مسئله در رسانه های اجتماعی مطرح شد، مباحث داغی را برپا کرد.

یاسین غابر، شهروند مصر، این ایمیل را در صفحه فیسبوک خود به اشتراک گذاشت و آن را "بدترین نامه ممکن برای رد تقاضای کار" خواند.

این شرکت معماری به نام (GKK + Architekten) اعتبارنامه بین المللی خود را با پرچم ۳۰ کشور منتشر کرده و گفته که "این نشان دهنده کشورهای مبدأ همه کارمندانی است که از زمان تأسیس در سال ۲۰۰۰ داشته است." این شرکت در شهر برلین آلمان مستقر است و یکی از بخش های آن در چین نیز قرار دارد.

در نامه ای که شرکت یادشده به دویچه وله فرستاده، این واقعه را انکار نکرده، اما گفته است که "سوء تفاهم" رخ داده، چون "این پیام کوتاه از متن بریده شده است."

این شرکت دیگر توضیح نداد که چگونه پیام کوتاه شده است یا دقیقاً سوء تفاهم چیست، اما افزوده است: «سنگ بنای موفقیت ما تنوع، بین المللی بودن و تیم های فرافرهنگی ما است."

شرکت معماری (GKK + Architekten) در ادامه اظهار داشت که درخواست کاری یاسین غابر را نپذیرفته، چون واجد شرایط نبوده است. اما علاوه کرد که آنها در مورد ایمیل ارسال شده از او عذرخواهی کرده اند.

مشکل کاریابی کسانی که نام خارجی دارند

براساس آخرین گزارش سالانه اداره مبارزه با تبعیض آلمان فدرال، سطح تبعیض نژادگرایانه در آلمان در محیط کار بسیار بالاتر از میانگین اتحادیه اروپا است. به عنوان مثال، در سراسر اتحادیه اروپا میزان تبعیض در برابر مردم افریقایی ۹ درصد است، در حالی که این رقم در آلمان ۱۴ درصد می‌باشد.

این اداره همچنین دریافته است: افرادی که "نام های خارجی دارند" ۲۴ درصد کمتر از افرادی که دارای نام های آلمانی هستند، بعد از تقاضای کار برای مصاحبه دعوت می‌شوند.اداره مبارزه با تبعیض آلمان فدرال در تحقیق جداگانه ای درباره اسلام هراسی در بازار کار گفته است که «داده های کیفی نشان می‌دهند که افرادی که از دین اسلام پیروی می‌کنند با تبعیض های انفرادی و ساختاری روبرو می‌شوند. برای زنانی که چادر می‌پوشند، شرایط حتی بدتر است.»

اداره کار آلمان اعلام کرده که در سال ۲۰۱۹ از ۲،۲۷ میلیون بیکار در آلمان، ۴۶ درصد آنان از قوم آلمانی نبوده اند، با وجود این که آنها فقط ۲۳ درصد از جمعیت را تشکیل می‌دهند.

شبکه اروپایی علیه نژادپرستی (ENAR) همچنین در نشریات خود خاطرنشان کرده است که یکی از مهمترین موانع مبارزه با نژادپرستی و تبعیض در شیوه های استخدام، عدم شفافیت در مصاحبه های سازمان های خارج از بخش عامه است.

الیزابت شوماخر/ ن.ا.

برگرفته از رسانه همکار ما (دویچه وله)

 

در همین زمینه