یک کشتی پولیس دریایی فرانسه. عکس از صفحه رسمی پولیس دریایی
یک کشتی پولیس دریایی فرانسه. عکس از صفحه رسمی پولیس دریایی

پولیس دریایی مانش در شمال فرانسه اعلام کرد که ١٢ مهاجر روز دوشنبه ٢٠ جنوری در کانال مانش نجات داده شدند. دو زن و یک کودک شامل نجات یافتگان هستند.

در خبرنامه‌ای که از سوی اداره پولیس دریایی شمال فرانسه منتشر شد گفته شده که عملیات نجات در ۴ کیلومتری آب‌های گری-نِه در "پا دو کاله" انجام شد و مهاجران هنگامی که تلاش داشتند از سواحل فرانسه با قایق به سوی انگلستان بروند، نجات داده شدند.

مهاجران هنگامی که قایق آن‌ها در دریا دچار مشکل شد با تیلفون خواستار کمک شدند و سپس توسط گزمه‌های ساحلی فرانسه نجات یافتند. در پایان عملیات، آنان که دچار سرمازدگی سطحی شده بودند به شهر بولوین سور مر انتقال و به امدادگران و پلیس مرزی فرانسه تحویل داده شدند.

عملیات نجات دیروز اولین عملیات نجات مهاجران در کانال مانش در سال ٢٠٢٠ به شمار می‌رود. سال گذشته، ٢٧٥٨ مهاجر که تلاش داشتند برای رفتن به انگلستان از کانال عبور کنند به دست محافظان ساحلی فرانسه و انگلستان افتادند. این رقم چهار برابر بیشتر از سال ٢٠١٨ بود.

در همین زمینه: عبور مهاجران از کانال مانش در سال ٢٠١٩ چهار برابر نسبت به سال ٢٠١٨ افزایش یافته است

به گفته مقام‌های فرانسوی، تلاش‌ها برای عبور از کانال مانش از سال ٢٠١٨ به این سو افزایش یافته و علیرغم فرا رسیدن زمستان کاهش نیافته است.

کانال مانش یکی از پر ازدحام ترین راه‌های دریایی جهان است که شرایط اقلیمی دشواری دارد.  


 

در همین زمینه