عکس آرشیف: مهاجران تلاش می‌کنند از سواحل شمال فرانسه با قایق به انگلستان بروند. عکس از رویترز
عکس آرشیف: مهاجران تلاش می‌کنند از سواحل شمال فرانسه با قایق به انگلستان بروند. عکس از رویترز

حدود چهل مهاجر از جمله ١١ کودک، روز سه‌شنبه ٢١ جنوری بعد از تلاش برای عبور از کانال مانش دستگیر شدند. قایق این مهاجران در آب‌های نزدیک پادوکاله دچار حادثه شد. از اول جنوری ٢٠٢٠، دستکم ٥٣ مهاجر سعی کرده‌اند با استفاده از قایق‌ به انگلستان بروند.

به گفته اداره پولیس پادوکاله، صبح سه شنبه ٣٥ مهاجر از ساحل "توکه پاری پلاژ" دستگیر و سپس به قرارگاه دریایی این منطقه انتقال داده شدند تا تحت موظبت قرار بگیرند. این مهاجران می‌خواستند با قایق از کانال مانش عبور  کنند و به انگلستان بروند. از جمله دستگیر شدگان ١٨ تن ایرانی، ٦ تن عراقی و ١١ تن دیگر نیز کودکان سه تا چهارده ساله بودند که ملیت آن‌ها مشخص نشده است.

از سوی دیگر پولیس پادوکاله اعلام کرد که ٦ مهاجر دیگر را صبح روز سه شنبه در یک قایق در آب‌های "کاپ بلان نِه" پیدا کرده است. این مهاجران ابتدا نمی‌خواستند با گزمه دریایی همکاری کنند اما حوالی ظهر از دریا نجات داده شدند.

پولیس دریایی فرانسه روز دوشنبه نیز از نجات ١٢ مهاجر از جمله دو کودک در منطقه " گری نِه" در پادوکاله خبر داده بود.

به این ترتیب، از اول جنوری سال ٢٠٢٠، دستکم ٥٣ مهاجر سعی کرده‌اند با استفاده از قایق‌ به انگلستان بروند اما توسط مقامات فرانسوی دستگیر شده و تحت مراقبت قرار گرفته‌اند.

سال گذشته، ٢٧٩٨ مهاجر برای رفتن به انگلستان از طریق کانال مانش  تلاش کرده‌اند اما توسط پولیس دستگیر شده‌اند. این رقم چهار برابر تلاش‌ها در سال ٢٠١٨ بوده است.

بیشتر بخوانید:  عبور مهاجران از کانال مانش در سال ٢٠١٩ چهار برابر نسبت به سال ٢٠١٨ افزایش یافته است

 

در همین زمینه