اوپن ارمز شب دوشنبه  ١٥٨ مهاجر را از مدیترانه نجات داد. عکس از  ساموئل ناصر/ اوپن ارمز
اوپن ارمز شب دوشنبه ١٥٨ مهاجر را از مدیترانه نجات داد. عکس از ساموئل ناصر/ اوپن ارمز

سازمان اسپانیایی پرواکتیو اوپن ارمز اعلام کرد که دوشنبه شب ٢٧ جنوری ١٥٨ مهاجر را از مدیترانه نجات داده است. این کشتی روز سه شنبه در یک عملیات نجات جدید، ٧٩ مهاجر دیگر را نیز نجات داد. همزمان مقام‌های ایتالیایی اعلام کردند که بیشتر از ۴٠٠ مهاجر کشتی اوشن ویکنگ می‌توانند در بندر تارانتو پیاده شوند.

سازمان اوپن ارمز در صفحه تویتر خود نوشت که کشتی بشردوستانه متعلق به این سازمان، طی دو عملیات جداگانه دو گروه متشکل از ٥٦ و ١٠٢ مهاجر را از مدیترانه نجات داد.

این دو عملیات نجات شب دوشنبه بر سه شنبه در آب‌های بین المللی انجام شد. بنابر گزارش‌ها، خبر حضور این مهاجران سرگردان در دریا توسط شبکه تیلفونی آلارم فون منتشر شد و سپس اوپن ارمز به کمک آن‌ها شتافت.

در همین حال، روز سه شنبه کشتی اوشن ویکنگ اجازه یافت ۴٠٣ سرنشین مهاجر خود را در بندر تارانتو پیاده کند. شب گذشته، یک زن همراه با سه کودکش به دلایل صحی، توسط هلیکوپتر به جزیره مالتا انتقال داده شدند.

در حالیکه کشتی‌های الان کردی و اوپن ارمز با بیش از٣٠٠ مهاجر، منتظرند اجازه پیاده شدن در یک بندر امن را بدست بیاورند، مجموع مهاجران سه کشتی اوشن ویکنگ، اوپن ارمز و الان کردی به ٧١٦ نفر می‌رسد.


 

در همین زمینه