٣٦٣ مهاجر نجات داده توسط اوپن ارمز روز یکشنبه ٢ فبروری حین پیاده شدن در بندر پوزالو تحت معاینه کروناویروس  قرار گرفتند. عکس از خبرگزاری رویترز
٣٦٣ مهاجر نجات داده توسط اوپن ارمز روز یکشنبه ٢ فبروری حین پیاده شدن در بندر پوزالو تحت معاینه کروناویروس قرار گرفتند. عکس از خبرگزاری رویترز

بیش از ٣٦٠ تن از مهاجران نجات داده شده از مدیترانه توسط کشتی اوپن ارمز، بعد از یک هفته سرگردانی در دریا، در بندر پوزالو پیاده شدند. این مهاجران هنگام پیاده شدن تحت معاینه و کنترول کرونا‌ ویروس قرار گرفتند. از آغاز شیوع کرونا ویروس در جهان، ان اولین بار است که یک گروه از مهاجران کنترول می‌شوند.

٣٦٣ مهاجر نجات داده توسط اوپن ارمز روز یکشنبه ٢ فبروری وارد بندر پوزالو شدند. بر بنیاد تصاویر ویدئویی که از سوی اوپن ارمز منتشر شده، این مهاجران هنگام پیاده شدن از کشتی، از سوی ماموران طبی مجهز با ماسک و البسه حفاظت از ابتلا به ویروس، تحت معاینه و کنترول حرارت بدنی مربوط به کرونا‌ ویروس قرار گرفتند.


رافائل الیا، مسئول آژانس صحی منطقه‌ای ایتالیا گفت مهاجران بعد از کنترول ابتدایی در عرشه کشتی، بعد از پیاده شدن دو معاینه دیگر را نیز سپری خواهند کرد.

بیشتر مهاجران نجات داده شده توسط اوپن ارمز مدت بیشتر از ١۴ روز را در لیبیا گذرانده‌اند؛ مهلتی که به قول سازمان جهانی بهداشت طی آن علایم مبتلا شدن یک فرد به کرونا ویروس آشکار می‌گردد.

ایتالیا روز جمعه گذشته، بعد از آنکه دو گردشگر چینی مبتلا به کرونا ویروس در یکی از شفاخانه‌های روم قرنطینه شدند وضعیت اضطراری اعلام کرده و کنترول صحی در این کشور را افزایش داده است.

 ٣٦٣ مهاجری که در پوزالو پیاده شدند هفته گذشته در جریان پنج عملیات نجات جداگانه توسط اوپن ارمز در مدیترانه نجات داده شده بودند. علیرغم توافق ابتدایی در ماه سپتمبر گذشته میان مالتا، ایتالیا، فرانسه، آلمان در مورد پذیرفتن مهاجران نجات یافته از مدیترانه، مالتا حاضر نشد مهاجران اوپن ارمز در بنادر این کشور پیاده شوند.

اواخر هفته گذشته بیش از ۴٠٠ مهاجر دیگر که توسط کشتی اوشن ویکنگ نجات داده شده بودند در بندر تارانتو در ایتالیا پیاده شدند.


 

در همین زمینه