اداره مهاجرت و پناهندگی آلمان فدرال (بامف)/عکس: Picture-alliance/dpa/D. Kammann
اداره مهاجرت و پناهندگی آلمان فدرال (بامف)/عکس: Picture-alliance/dpa/D. Kammann

اداره مهاجرت و پناهندگی فدرال آلمان می‌گوید که پناهجویان در بیشتر موارد به دلیل اشتباه در برخوردشان، از دریافت حق پناهندگی محروم می‌شوند. بیشتر این پناهجویان را شهروندان افغانستان، سوریه و عراق تشکیل می‌دهند.

روزنامه آلمانتی "ولت" به نقل از اداره مهاجرت و پناهندگی فدرال آلمان گزارش داده است که شماری از پناهجویان به دلیل اشتباه رفتاری، واجد شرایط حق پناهندگی در آلمان دانسته نمی‌شوند.

این اداره اعلام کرد که در سال ۲۰۱۹، حدود ۱۷۰ هزار پناهنده به رسمیت شناخته شده را مورد بررسی قرار داده و در پنج هزار و ۶۱۰ مورد، (۳ درصد) حق پناهندگی از آن ها پس گرفته شده است.

در ادامه گزارش این روزنامه آمده است که اداره مهاجرت و پناهندگی در بیشتر موارد «اطلاعاتی (درباره رفتارهای اشتباه این پناهندگان) دریافت کرده است. به خصوص ادارات رسیدگی به امور شهروندان خارجی (اوسلیندربیهوردی) و ادارات امور امنیتی در این باره اطلاع رسانی کرده اند.»

روزنامه «ولت» به نقل از (بامف) می‌نویسد، از جمله دلایل پس گیری مدرک پناهندگی می‌توان از فریبکاری درباره هویت یا تابعیت، رفتن به کشور مبدا، ارتکاب جرم و یا «اطلاعات امنیتی ادارات دولتی دیگر» نام برد.

این روزنامه علاوه کرده است، بیشتر مهاجرانی که مدرک پناهندگی شان را از دست داده اند، از کشورهای سوریه، عراق و افغانستان بوده اند.

به گزارش روزنامه «ولت» اداره مهاجرت تایید کرده است، در مورد پناهجویان سوریایی که به خاطر گذراندن تعطیلات در وطن و یا اعمال خلاف قانون، مدرک پناهندگی شان را از دست دادند، در فواصل منظم حکم ممنوعیت اخراج صادر می‌شود. در چارچوب این حکم، آن ها حق اقامت شان را از دست نمی‌دهند و ملزم به خارج شدن از کشور نیستند.


 

در همین زمینه