عکس تزئینی از پیکچر الیانس
عکس تزئینی از پیکچر الیانس

دادگاهی در شهر لیون فرانسه، هفت عضو یک شبکه ١١ نفری از قاچاقبران را که هزاران مهاجرغیرقانونی پاکستانی، هندی و بنگلادشی را به کشورهای مختلف اروپا انتقال داده بودند، تحت محاکمه قرار داد.

به گفته دادستان شهر لیون، این افراد به دنبال آن دادگاهی شدند که روز ١٠ دسمبر ٢٠١٩، پولیس فرانسه و ایتالیا در عملیات مشترکی با همکاری اینترپل، ١٠ نفر را در چندین شهر ایتالیا و یک نفر دیگر را در فرانسه دستگیر کردند.

از میان افرادی که روز جمعه گذشته دادگاهی شدند پنج تن تحت بازداشت موقت و دو تن دیگر تحت کنترول قضایی قرار گرفتند.

در جریان دستگیری این افراد، پولیس در شهر برگام در ایتالیا، خانه‌ای را کشف کرد که در آن ٢٠ مهاجر پاکستانی برای رفتن به اروپای شمالی آماده می‌شدند. در شهر تورین نیز یک خانه که ١۴ مهاجر دیگر پاکستانی در آن به سر می‌بردند توسط پولیس کشف شد.

پولیس تخمین زده است که در جریان سال‌های ٢٠١٨ و ٢٠١٩ شبکه موفق شده است با انتقال حدود یک هزار مهاجر، مبلغ یک میلیون یورو منفعت مادی کسب کند.

بر بنیاد تحقیقات پولیس، شبکه قاچاقبران توسط یک اپلیکشن با مهاجران غیرقانونی تماس برقرار می‌کرد و بعد از توافق بر سر هزینه انتقال، کاندیداها در یک خانه منتظر می‌ماندند تا یک موتر دنبال آن‌ها بیاید.

در اکثر مواد قاچاقبران تعداد زیادی از مهاجران از جمله کودکان را در کامیون‌های کوچک جابجا می‌کردند.

در ١٩ نومبر گذشته، پولیس ایتالیا یک کامیون کوچک را پیدا کرد که ٣٦ مهاجر در داخل آن روی هم انباشته شده بودند. این مهاجران هرکدام برای رفتن به فرانسه و سایر کشورهای اروپایی مبلغ ٥٠٠ یورو پرداخته بودند.

پولیس دهها راننده دیگر را که برای شبکه دستگیر شده کار می‌کردند، در ایتالیا، فرانسه و سار کشورهای اروپایی بازداشت کرد.

در همین زمینه:  فرانسه و هالند: ٢٣ نفر به اتهام قاچاق ده‌ها هزار مهاجر به انگلستان دستگیر شدند

 

در همین زمینه