یک کشتی گزمه دریایی انگلستان در کانال مانش. عکس از پیکچر الیانس
یک کشتی گزمه دریایی انگلستان در کانال مانش. عکس از پیکچر الیانس

نیروهای دریایی انگلستان روز پنجشنبه ٦ فبروری ٩٠ مهاجر از جمله کودکان را در کانال مانش نجات دادند. این بزرگترین رقم مهاجران نجات داده شده در یک روز در کانال مانش به شمار می‌رود.

به گزارش بی بی سی، نیروهای انگلیسی از حضور هشت کشتی در سواحل دوور آگاهی یافته بودند اما در جریان عملیات جستجو، توانستند شش کشتی کوچک حامل مهاجران را ردیابی کنند. یکی از این کشتی‌ها، گروهی متشکل از ٢١ مهاجر را انتقال می‌داد.

همزمان پولیس ٥ مهاجر را در مرکز شهر دوور و ٥ تن دیگر را در سام فایرهو دستگیر کرد.

 وزارت داخله انگلستان گفته است که ٩٠ مهاجر نجات داده شده اتباع سوریه، یمن و مالی هستند و از این جمله ١٥ تن خود را زیرسن معرفی کرده‌اند.

به گفته وزارت داخله وضعیت این مهاجران در چارچوب قانون مهاجرت بررسی و مسئولیت کودکان، بعد از تثبیت سن، به اداره خدمات اجتماعی واگذار خواهد شد.

در همین حال، تونی ایستا مدیر بخش جنایی وزارت داخله انگلستان اعلام کرد که حکومت تلاش‌های وسیعی را برای مقابله با مهاجرت غیرقانونی آغاز کرده است.

او افزود که کنترول در سواحل شمالی فرانسه با استفاده از درون‌ها و تجهیزات کشفی افزایش یافته است. بیشتر مهاجرانی که می‌خواهند به انگلستان بروند  از سواحل شمالی فرانسه یا بلژیک راه کانال مانش را در پیش می‌گیرند

بر بنیاد آخرین آمار رسمی، در سال ٢٠١٩ دستکم ١٨٩٢ مهاجر از طریق کانال مانش وارد انگلستان شده‌اند.

مقام‌های فرانسوی به نوبه خود اعلام کرده‌اند که در ماه جنوری امسال ٣٧١ تن تلاش کرده‌اند تا از طریق مانش به انگلستان بروند اما تنها ٩٥ نفر موفق به این کار شده‌اند.

در همین زمینه:  محافظان ساحلی انگلستان حدود ٣٠ مهاجر را از کانال مانش به شهر دوور انتقال دادند

 

در همین زمینه