ازآرشیف : کشتی آیتا ماری در نزدیک جزیره لیسبوس یونان. عکس: مدیترانیو
ازآرشیف : کشتی آیتا ماری در نزدیک جزیره لیسبوس یونان. عکس: مدیترانیو

کشتی نجات آیتا ماری روز یکشنبه بیش از ١٥٠ مهاجر را در دریای مدیترانه نجات داد. مهاجران در آب های ساحلی لیبیا سوار بر یک قایق کوچک بودند. در میان آنها ١٣ کودک زیر دوازده سال و ١٦ زن از جمله سه زن باردار حضور داشتند. کپیتان این کشتی از یک عملیات جدید به روز دوشنبه خبر داد.

 بیش از ١٥٠ مهاجر به روز های یکشنبه ٩ فبروری و دوشنبه ١٠ فبروری در آب های ساحلی لیبیا، توسط کشتی آیتا ماری از سازمان غیردولتی اسپانیایی نجات یافتند.

این سازمان غیردولتی در صفحه توییتر خود نوشت:  روز یکشنبه ١٦ زن، از جمله سه زن باردار، ١٣ کودک زیر ١٢ سال ، ٢۴ زیر سن و ۴٠ مرد را نجات دادند.

فردای آن روز، این کشتی به تعداد  ٦٠ مهاجر را در آب های ساحلی لیبیا که سوار در یک قایق بودن، طی یک عملیات جدید نجات داد.

آلارم فون ها روز یکشنبه اعلام کردند که گروه اول مهاجران نجات داده شدند. اما این سازمان همچنین درباره حضور یک قایق دیگر با ٩١ سرنشین خبر داده بود. مهاجران روز یکشنبه در حالی که از طرابلس مرکز لیبیا خارج شده بودند با تلفن به الارم فون ها تماس گرفتند. این سازمان در صفحه تویترش نوشت «آب وارد قایق می شود و این مهاجران  در حال حاضر در آب هستند.»

این سازمان می‌گوید که پس از آن تماس با مهاجران قطع شده و هیچ نیروی نجاتی نه از نیروهای ساحلی لیبیا و نه از MRCC روم، برای آنها فرستاده نشده است.

در حال حاضر هیچ کشتی نجاتی در منطقه آب های ساحلی لیبیا حضور ندارد. آیتا ماری  در پی جستجوی یک بندر امن برای پیاده کردن سرنشینانش به سوی شمال در حرکت است.


 

 

در همین زمینه