قرار است هفته جاری گروهی از پناهجویان ردشده افغان از آلمان اخراج شود.
قرار است هفته جاری گروهی از پناهجویان ردشده افغان از آلمان اخراج شود.

مقام ها در کابل گفته اند که قرار است در یک پرواز دیگر، گروهی از پناهجویان رد شده افغان از آلمان اخراج شوند. یک مقام افغان روز سه شنبه گفته است که این گروه پناهجویان صبح پنج شنبه به کابل خواهند رسید.

از شروع اخراج های گروهی پناهجویان افغان از آلمان در ماه دسمبر سال ۲۰۱۶ تا کنون مجموعا ۸۳۷ نفر در ۳۱ پرواز به افغانستان برگشت داده شده اند. این در حالی است که همواره این اخراج ها بحث برانگیز بوده است چرا که جنگ با نیروهای طالبان و گروه داعش در افغانستان هنوز هم ادامه دارد.

تادامیچی یاماماتو، نماینده ویژه سازمان ملل متحد در افغانستان در اواخر ماه دسمبر سال گذشته میلادی گفت که در کل تعداد کشته ها و زخمی های جنگ در افغانستان در ده سال گذشته از مرز ۱۰۰ هزار نفر فراتر رفته است.
ایالات متحده امریکا و نمایندگان طالبان در اوایل ماه دسمبر گفتگوها پیرامون یافتن یک راه حل سیاسی برای بحران درازمدت افغانستان را از سر گرفتند. مذاکرات میان امریکا و طالبان در ماه سپتمبر بعد از حمله طالبان بر پایگاه هوایی نیروهای امریکایی در بگرام با وقفه مواجه شده بود.

هفته گذشته مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده امریکا گفت که ایالات متحده امریکا از طالبان خواسته است که تا قبل از امضای توافق با ایالات متحده بر سر خروج سربازان امریکایی از افغانستان، کاهش خشونت ها را به اثبات برسانند.

گفته می‌شود که موضوع مذاکرات ایالات متحده امریکا و طالبان احتمالا بر سر برنامه زمانی خروج نیروهای بین المللی از افغانستان است و از سوی دیگر طالبان نیز باید تضمین کنند که تروریست ها از افغانستان برای انجام حملات تروریستی استفاده نکنند. این مذاکرات قرار است راه را برای آغاز گفتگوهای بین الافغانی صلح هموار سازد.

pa-af(dpa

برگرفته از رسانه همکار ما دویچه وله

 

در همین زمینه