با وجود این که مقدونیه شمالی مرز مشترکش را با یونان به روی مهاجران بسته است، اما آن ها بازهم سعی می کنند وارد این کشور شوند./عکس: Imago/Zuma Press
با وجود این که مقدونیه شمالی مرز مشترکش را با یونان به روی مهاجران بسته است، اما آن ها بازهم سعی می کنند وارد این کشور شوند./عکس: Imago/Zuma Press

پولیس در مقدونیه شمالی ۵۳ مهاجر را پیدا کرد که در داخل یک لاری جای داده شده بودند. گفته می شود که ۳۷ تن از آن ها شهروندان افغانستان هستند.

پولیس با نشر یک اعلامیه گفت که این لاری در آخرین ساعات روز چهارشنبه در نزدیکی جنوب شرق شهر والاندووُ، طی یک بازرسی عادی توسط پولیس متوقف شده است. شهر نامبرده در نزدیکی مرز مقدونیه شمالی با یونان و بلغاریا قرار دارد. 
پولیس گفته است که راننده یک مرد  ۴۳  ساله از مقدونیه شمالی است که حالا در معرض اتهام به قاچاق انسان قرار دارد. در ادامه اعلامیه پولیس آمده است که ۳۷ تن از مهاجران در این لاری از افغانستان، ۱۲ تن از پاکستان، دو تن از هندوستان، یک تن عراقی و یک تن دیگر مصری است. 
مهاجرانی که در این لاری پیدا شدند، به مراکز بازداشت در اسکوپیه، پایتخت مقدونیه شمالی و شهر مرزی گفلیا انتقال داده شدند. مقام های مسئول می گویند، در این مورد اطمینان وجود دارد که آن ها به صورت غیرقانونی از یونان وارد مقدونیه شمالی شده اند و انتظار می رود که به آن جا بازگردانده شوند. 
مسیر مهاجرت از یونان به شمال اروپا که از آن به عنوان مسیر بالقان یاد می شود، از سال  ۲۰۱۵ بسته شده است. با این حال، مهاجران بازهم سعی می کنند از این مسیر برای ورود به اتحادیه اروپا استفاده کنند و اغلب خطرات بزرگی را به جان می خرند. از زمانی که حدود پنج سال پیش بحران مهاجرت آغاز شد، ده ها مهاجر که در درون وسایل نقلیه پنهان شده بودند، به دلیل عدم رسیدن هوا برایشان، جان باختند.
مقدونیه شمالی می گوید که در سه هفته نخست ماه جنوری، مجموعا ۱۳۶۵ مهاجر به طور غیرقانونی وارد کشور شده اند. 
 

در همین زمینه