عکس: ارشیف/بر بنیاد آمار حکومت اسپانیا شمار مهاجرانی که خود را به جزایر قناری می رسانند، بسیار افزایش یافته است./عکس: Picture Alliance/AP Photo/Felipe Dana
عکس: ارشیف/بر بنیاد آمار حکومت اسپانیا شمار مهاجرانی که خود را به جزایر قناری می رسانند، بسیار افزایش یافته است./عکس: Picture Alliance/AP Photo/Felipe Dana

امدادگران اسپانیایی روز جمعه گفتند که یک نوزاد در قایق بسیار کهنه ای به دنیا آمده که عازم جزایر قناری بوده است. این کودک شامل ۸۷ مهاجری است که امدادگران در جریان شب گذشته نجات دادند.


یک خانم سخنگوی سرویس نجات ماریتیمو سالوامینتو گفت، این مهاجران که همه آن ها از افریقا هستند، در سه قایق مسافرت می کردند و در جنوب جزیره گرن کاناریا نجات داده شدند. 

او به خبرگزاری فرانسه گفت: «یک نوزاد تازه به دنیا آمده نیز نجات داده شد و به نظر می آید که مادر طفل او را در همان قایق زایمان کرده است». این خانم سخنگو راجع به جنسیت طفل چیزی نگفت، ولی گفت که مادر و نوزاد «حالشان خوب است». 

او در ادامه گفت که دو قایق نخست حامل  ۵۴ مهاجر بود و آن ها پنجشنبه شام در جنوب جزیره گرن کاناریا نجات داده شدند. بعد افراد امدادگر با یک قایق دیگر برخورد کردند که به ساحل جزیره رسیده بود و حامل ۳۳ مهاجر بود. .

براساس گزارش این خانم سخنگو، ۳۰ زن، شش نوزاد و چهار طفل دیگر در جمع این مهاجران نجات یافته هستند و باقی آن ها مرد هستند. 

در اوائل ماه جنوری، یک نوزاد دیگر در داخل یک قایق که حامل ۴۳ مهاجر بود متولد شد، اما از این سفر جان به در نبرد و خبر مرگ او هنگام رسیدن به جزیره لانزاروته اعلام شد. 

بربنیاد آمار حکومت اسپانیا، در ماه جنوری شمار مهاجرانی که خود را به جزایر قناری می رسانند، به ۷۰۸ تن رسید که ۱۸ بار بیشتر از تعداد آن ها در سال گذشته است. به این خاطر نگرانی ها نسبت به ازسرگیری قاچاق مهاجران به جزایر اقیانوس اطلس افزایش یافته است. ده سال پیش ده ها هزار تن از این مسیر برای مهاجرت به اروپا استفاده کردند. 
 

در همین زمینه