یک قایق  مهاجران در حال حرکت از منطقه ساحلی ایواچیک در ترکیه به سوی جزیره لیبسوس در یونان،  ٢٨ فبروری ٢٠٢٠. عکس از رویترز
یک قایق مهاجران در حال حرکت از منطقه ساحلی ایواچیک در ترکیه به سوی جزیره لیبسوس در یونان، ٢٨ فبروری ٢٠٢٠. عکس از رویترز

یونان روز جمعه ٢٨ فبروری اعلام کرد که کنترول بر مرزهای مشترک این کشور با ترکیه را افزایش داده است. بنابر گزارش‌ها، نیروهای مرزی یونان در نقطه مرزی کاستانیس مانع ورود صدها تن از مهاجران به داخل یونان شده‌اند. این مهاجران بعد از تهدید ترکیه به بازکردن مرزهایش به سوی اروپا، خود را به این نقطه مرزی رسانده‌اند.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد که رئیس ستاد ارتش و وزیر حفاظت از شهروندان یونان امروز از نقطه مرزی کاستانیس، در مرز میان ترکیه و یونان دیدار کردند.

به گفته یک مقام پولیس، این دو مقام یونانی می‌خواهند اعمال کنترول جدی بر مرزهای این کشور با ترکیه را بررسی کنند.

بعد از انتشار گزارش‌هایی مبنی بر تهدید ترکیه به بازکردن مرزهایش به سوی اروپا، نیروهای مرزی یونان کنترول بر مرزها را افزایش داده‌اند.

خبرگزاری فرانسه از قول یک منبع ارتش یونان گزارش داد که حدود ٣٠٠ مهاجر در داخل مرز ترکیه در نزدیکی منطقه اوروس در شمال غرب یونان دیده شده‌اند اما همین منبع افزود «که این رقم غیرعادی نیست.»

از سوی دیگر، خبرگزاری (DHA) ترکیه گزارش داده است که که گروههایی از مهاجران در ایواچیک در منطقه چناق قلعه درغرب ترکیه دیده شده‌اند. این مهاجران در تلاش بودند با کشتی خود را به جزیره لیسبوس برسانند.

در تصاویری که خبرگزاری رویترز امروز منتشر کرده امروز شماری از مهاجران افغان توسط قایق خود را به منطقه سکالا سیکامیاس در جزیره لیسبوس رسانده‌اند.

تعدادی از مهاجران افغان که روز جمعه ٢٨ فبروری با قایق وارد جزیره لیسبوس شدند. عکس از رویترز
این مهاجران هنگام رسیدن به ساحل از سوی امداگران تحت مواظبت قرار گرفتند.


 

در همین زمینه