اخراج گروهی مهاجران رد شده از آلمان به افغانستان
اخراج گروهی مهاجران رد شده از آلمان به افغانستان

یک گروه ۳۹ نفری پناهجویان قبول نشده افغان از آلمان اخراج شده و به شهر کابل رسیدند. به این ترتیب شمار پناهجویان اخراج شده افغان از آلمان به بیش از ۹۰۰ تن رسید.

مقامات وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان افغانستان به خبرگزاری آلمان گفتند که هواپیمای حامل ۳۹ پناهجوی اخراج شده از آلمان ساعت هفت و نیم صبح پنج‌شنبه در کابل نشست کرد.

این سی و سومین دور اخراج گروهی پناهجویان رد شده افغان از آلمان است که از دسمبر ۲۰۱۶ به این سو ادامه دارد. از آن زمان تا کنون مجموعاَ ۹۰۷ پناهجوی رد شده افغان از آلمان اخراج شده اند.

اخراج پناهجویان افغان از آلمان به شدت بحث‌برانگیز است و منتقدان استدلال می‌کنند که وضعیت امنیتی افغانستان برای مهاجران اخراجی بسیار خطرناک است. تقریباَ به صورت روزمره حملاتی در نقاط مختلف این کشور صورت می‌گیرد.

گروهی از مهاجران اخراج شده از آلمان در میدان هوایی کابل

علاوه بر جنگ و درگیری که میان نیروهای دولتی و شورشیان طالبان جریان دارد، اخیراَ افغانستان دچار یک بحران سیاسی دیگر نیز شده است.

همزمان با شروع دومین دوره ریاست جمهوری اشرف غنی که از سوی کمیسیون انتخابات برنده اعلام شده، عبدالله عبدالله، رئیس اجرائیه حکومت وحدت ملی و رقیب انتخاباتی اش نیز خود را پیروز اعلام کرده و به حیث «رئيس جمهور دولت همه شمول» سوگند وفاداری یاد کرده است

گزارشی برگرفته شده از رسانه همکارمان دویچه وله دری

 

در همین زمینه