عکس: ارشیف/کمپ مهاجران در مالتا/عکس: EPA/LINO ARRIGO AZZOPARDI
عکس: ارشیف/کمپ مهاجران در مالتا/عکس: EPA/LINO ARRIGO AZZOPARDI

پس از مبتلا شدن هشت تن در یکی از اردوگاه های پناهجویان در مالتا، این کمپ در قرنطینه قرار گرفت. این اردوگاه که میزبان یک هزار پناهجو است، در محاصره نیروهای امنیتی درآمده است. آنان نظارت می کنند که پناهجویان از اصول قرنطینه سرکشی نکنند.

کریس فیرن، وزیر صحت مالتا در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد که در دو روز گذشته، هشت مورد مبتلا به ویروس کرونا در یک اردوگاه پناهجویان در این کشور تایید شده است. به گفته او، احتمال می رود که این ویروس به ساکنان دیگر این کمپ نیز سرایت کرده باشد. 
فیرن گفت: «ما قصد نداریم که در مورد مهاجران تبعیض نژادی قائل شویم. نتایج آزمایشات همه افرادی که مثبت ارزیابی شده اند و کسانی که در نزدیک آن ها زندگی می کنند، اصول قرنطین شامل حال شان می شود.»
او افزود، «قرنطین یکی از مهمترین ابزاری است که این کشور برای مهار ویروس کرونا در دست دارد.»  

به گفته این مقام مالتایی، هشت فرد که ابتلای آن ها به ویروس کرونا تایید شده است، از دیگران جدا شده اند. همه مهاجران دیگر در کمپ به مدت ۱۴ روز قرنطینه می‌شوند. 
وزیر صحت مالتا اذعان کرد که هماهنگی های لازم برای دسترسی داشتن ساکنان کمپ به مراقبت های بهداشتی، انجام شده است. وسایط نقلیه ارتش کمپ را محاصره کرده اند و پولیس در داخل و اطراف این منطقه مستقر شده است. 
بایرون کامیلیری، وزیر امور داخله مالتا گفت که مانند همه موارد دیگر در این کشور، پولیس مسئولیت اجرای قرنطین را به عهده دارد. هر کس که از احکام قرنطینه سرپیچی کند، ممکن است تا ۳ هزار یورو جریمه شود.

 

در همین زمینه