آنته ویدمن ماوتس، مسئول امور ادغام مهاجران در آلمان
آنته ویدمن ماوتس، مسئول امور ادغام مهاجران در آلمان

مسئول امور ادغام مهاجران در آلمان می‌خواهد که با مسلمانان و انجمن های مهاجران در مورد چگونگی محافظت از گسترش ویروس کرونا در ماه رمضان صحبت کند. او در مصاحبه با یک روزنامه آلمانی گفت، در حال حاضر برای کُند کردن روند سرایت کرونا همه باید همکاری کنند.

مسئول امور ادغام مهاجران حکومت آلمان فدرال به دنبال گفتگو با مسلمانان است تا در ماه رمضان، ممنوعیت برقراری تماس برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا پا برجا بماند.

به گزارش روزنامه آلمانی «دی ولت» (شماره روز دوشنبه)، مسئول امور ادغام مهاجران آلمان می‌خواهد که روز سه شنبه با برگزاری یک کنفرانس ویدیویی از سازمان های مسلمانان و مهاجران به صورت بسیار جدی بخواهد که به اعضای شان نسبت به محدودیت های برقرار شده به خاطر بحران کرونا هشدار بدهند.

او به این روزنامه گفت: «حالا (برای کند کردن روند سرایت کرونا) همه باید همکاری کنند. حفظ صحت از هر چیز دیگر مهم تر است و در حال حاضر نمازگزاری نیز از این قاعده مستثنی نیست. خانم ویدمن-ماوتس گفت، او می خواهد با اتحادیه های مسلمانان راجع به این صحبت کند که پس از آغاز ماه رمضان به تاریخ ۲۳ اپریل به چه مسائلی باید توجه کنند.»

به گزارش پولیس، روز جمعه، پس از گفتن اذان در مسجدی که در منطقه نوی کولن برلین موقعیت دارد، حدود ۳۰۰ تن در برابر این مسجد جمع شدند. پولیس، اداره حفظ نظم و امام مسجد فقط تا اندازه ای توانستند که مردم را به رعایت حفظ فاصله وادار کنند.

با موافقت امام مسجد، به برگزاری نماز به صورت نیمه کاره پایان داده شد.

ویدمن-ماوتس تلاش می کند که اطلاعات لازم را راجع به بیماری همه گیر کرونا به آن هایی هم برساند که به زبان آلمانی صحبت نمی کنند.

او گفت: «اطلاعات رسمی راجع به قواعد رفتار و محافظت از صحت باید به سرعت هرچه بیشتر به زبان های مختلف ترجمه شوند» و برای جلوگیری از گسترش اخبار جعلی نیز، نشر اطلاعات رسمی بسیار مهم است.


 

در همین زمینه