در نتیجه یک درگیری میان پناهجویان در یک اردوگاه؛ چند تن از آنان زخمی شدند.
در نتیجه یک درگیری میان پناهجویان در یک اردوگاه؛ چند تن از آنان زخمی شدند.

در نتیجه درگیری فیزیکی در اقامتگاه اولیه پناهجویان در شهرک زول ایالت تورینگن آلمان چندین تن زخمی گردیده اند. در این اقامتگاه حدود ۵۰۰ پناهجو زندگی می کنند.

به گزارش خبرگزاری آلمان، در یک درگیری شدید که شب گذشته در یک اقامتگاه اولیه پناهجویان در ایالت تورینگن آلمان رخ داده است، چندین تن زخمی گردیده اند. بنا بر اظهارات یک سخنگوی پولیس چند تن از آنها زخم های شدید برداشته و به شفاخانه منتقل شده اند. به گفته این سخنگو عامل اصلی این زد و خورد مؤقتاً بازداشت شده است. 

به گفته پولیس در این درگیری حدود ۵۰ تن دخیل بوده اند. این افراد دستگاه های هشدار دهنده دود در این ساختمان را تخریب کرده اند که در نتیجه زنگ هشدار آتش سوزی به صدا درآمده است.

در اعلامیه پولیس آمده است: «یک خانم پناهجو از ترس وقوع آتش سوزی خود را از منزل سوم به پایین انداخته و از ناحیه پا زخمی گردیده است.»

علاوه بر این، عاملان این زد و خورد که خود ساکن همین اقامتگاه هستند با دنده های چوبی و آهنی به همدیگر حمله ور شده اند. یک مرد از میان آنان با کارد زخمی شده و به شفاخانه انتقال یافته است.

این درگیری باعث شد که تعداد زیادی از نیروهای پولیس، نیروهای نجات و نیروهای آتش نشانی خود را به محل رویداد برسانند. به گزارش پولیس، تحقیقات در این مورد جریان دارند و دلیل این درگیری هنوز مشخص نیست.
گفتنیست که در همین اقامتگاه، در ماه مارچ پس از این که حدود ۵۰۰ پناهجو زیر قرنطین قرار گرفتند، اغتشاش و ناآرامی صورت گرفته بود. در آن زمان آزمایش کرونای یک تن از ساکنان این اقامتگاه مثبت تشخیص شده بود.

(Nf/af (dpa

این مطلب پیش از این در صحفه رسانه همکار ما (دویچه وله) به نشر رسیده است.


 

در همین زمینه