حدود ۵۰ پناهجوی زیر سن از یونان به آلمان انتقال داده شدند.
حدود ۵۰ پناهجوی زیر سن از یونان به آلمان انتقال داده شدند.

بعد از پذیرش ۴۷ مهاجر زیر سن از کمپ های مهاجران در یونان، حالا احزاب سوسیال دموکرات و سبزهای آلمان خواستار انتقال بیشتر مهاجران از آنجا شده اند.

لارس کاستیلوچی سخنگوی سیاسی حزب سوسیال دموکرات آلمان در امور مهاجران روز یکشنبه به روزنامه "ولت ام زونتاگ" گفت: «ایالت ها و نواحی این کشور آماده پذیرش [مهاجران] هستند. پس ما می‌توانیم کمک کنیم، یعنی ما باید فراتر از میزانی که تا به حال در مورد آن توافق کرده ایم، مشترکاً با شرکای اروپایی مان نیز این کار را انجام دهیم

لویس امستبرگ، سخنگوی سیاسی امور مهاجران از حزب سبز ها نیز تاکید کرد که آلمان باید به صورت سخاوتمندانه، برنامه پذیرش را به راه اندازد که در پهلوی کودکان همچنان خانواده ها، مجرد ها با کودکان، زنان حامله و نیز کهن سالان و بیماران را نیز در نظر بگیرد.

امستبرگ این را "شرم آور" خواند که بعد از ماه ها بحث، حالا فقط ۵۰ مهاجر پذیرفته شده اند.

تورستن فرای، رئیس جناح پارلمانی حزب دموکرات مسیحی آلمان تاکید کرد که این حزب از فیصله حکومت ائتلافی در مورد پذیرش مهاجران زیر سن حمایت می‌کند، اما نه فراتر از آن.

او به روزنامه آلمانی "ولت ام زونتاگ" با اشاره به این موضوع گفت که اسکان و حمایت ها از هر مهاجر زیر سن در آلمان، میان ۵۰ هزار تا ۷۰ هزار هزینه دارد و با این مقدار پول می‌توان در محل کمک بسیاری کرد، بدون آنکه در میان مهاجران شوق آمدن به آلمان ایجاد گردد. او تاکید کرد که در مورد پذیرش باید به "موارد مطلقاً دشوار" توجه کرد.

(dpa) / hm, si

این مطلب پیش از این در صفحه رسانه همکار ما دویچه وله به نشر رسیده بود.


 

در همین زمینه