کمپ ویال گنجایش یک هزار تن را دارد، اما حالا بیش از ۵ هزار مهاجر آن جا زندگی می کنند. /LOUISA GOULIAMAKI/AFP
کمپ ویال گنجایش یک هزار تن را دارد، اما حالا بیش از ۵ هزار مهاجر آن جا زندگی می کنند. /LOUISA GOULIAMAKI/AFP

پس از مرگ یک زن مهاجر در یونان که به خاطر "تب بلند" به شفاخانه انتقال داده شده بود، شماری از ساکنان محل زندگی او دست به اعتراض زدند. اعتراضات پناهجویان منتج به آتش سوزی در یک کمپ مهاجران گردید.

پولیس اعلام کرد که این آتش سوزی روز شنبه در کمپ ویال رخ داده است که در جزیره خیوس موقعیت دارد. گفته می‌شود که در نتیجه این آتش سوزی، یک اقامتگاه کانتینری محل زندگی مهاجران تخریب شده است.

به گزارش رسانه های یونان، ساکنان این کمپ در مراحل آتش سوزی سعی کردند جلو ماموران اطفائیه را که قصد خاموش کردن آتش را داشتند، بگیرند. این امر سبب گردید که به این کمپ آسیب بیشتر برسد.

خبرگزاری یونانی «ANA» نوشته است، یک زن ۴۷ ساله عراقی در آغاز هفته گذشته در حالی که تب بلند داشت به شفاخانه انتقال گردیده بود. نتیجه آزمایش کرونای این خانم منفی اعلام شده اما روز شنبه گذشته او جان باخته است.

مرگ این زن سبب شد که باشندگان کمپ ویال دست به اعتراض بزنند. در این اردوگاه که در واقع گنجایش یک‌هزار تن را دارد، بیش از ۵ هزار نفر زندگی می‌کنند.

در حال حاضر شماری از کمپ های مهاجران در یونان برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا قرنطینه شده اند.

تا به حال در دو کمپ که در مناطق غیرجزیره ای موقعیت دارند، وقایع مثبت ویروس جدید کرونا ثبت شده اند. اما مقام های حکومتی یونان می‌گویند که در کمپ های پرازدحام جزایر بحیره اژه تا به حال هیچ موردی از ابتلا به این ویروس دیده نشده است.

طبق اطلاعات رسمی، در سراسر یونان ۱۱۰ تن به خاطر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ جان باخته اند.

 


 

در همین زمینه