آلفونسو دیویس در کمپ پناهندگان در غنا به دنیا آمد و پدر و مادرش برای از فرار از جنگ داخلی، در لیبریا ساکن شدند. عکس از ایماگو
آلفونسو دیویس در کمپ پناهندگان در غنا به دنیا آمد و پدر و مادرش برای از فرار از جنگ داخلی، در لیبریا ساکن شدند. عکس از ایماگو

یک بازیکن کانادایی تیم فوتبال بایرن مونشن آلمان، برای پناهندگان ساکن کمپ‌های سازمان ملل متحد درخواست کمک مالی کرده است. این بازیکن خود بخشی از دوران کودکی خود را در کمپ پناهندگان در غنا گذرانده است.

در حالیکه بحران ویروس کرونا جهان را فرا گرفته، آلفونسو دیویس، بازیکن تیم فوتبال بایرن مونشن آلمان در یک کنفرانس مطبوعاتی ویدیویی، برای پناهجویانی که در کمپ‌های سازمان ملل متحد زندگی می کنند فراخوان کمک مالی داد.

ستاره تیم فوتبال بایرن در این کنفرانس ویدیویی که روز سه شنبه ۲۸ اپریل برگزار شد گفت: «در حال حاضر، هدف اصلی، جمع آوری پول برای کمک به پناهندگان است.» او در ادامه گفت: «مسلم است كه رعایت فاصله اجتماعی و فیزیکی در کمپ‌های پناهندگان که همه چسبیده به هم زندگی می‌کنند، دشوار است و شیوع ویروس کرونا به فاجعه منجر خواهد شد.»

تولد در کمپ پناهندگان

با وجود موفقیت، این بازیکن ۱۹ ساله فراموش نمی کند که از کجا آمده است. بعد از آن که پدر و مادرش از جنگ داخلی در لیبریا فرار کردند و به غنا پناهنده شدند، آلفونسو دیویس در كمپ پناهندگان به دنیا آمد. 

او پنج ساله بود که با خانواده‌اش از طریق برنامه اسکان مجدد کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان (UNHCR) به کانادا انتقال داده شدند.

آلفونسو دیویس برای جمع آوری بودجه برای مهاجران، روز شنبه گذشته در یک مسابقه مجازی اینترنتی شرکت کرد که به عنوان بخشی از مسابقات فوتبال با بازی ویدیویی PES2020 به ابتکار کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان برگزار شد.

او در این مسابقه با اسمیر بگوویچ، دروازه بان میلان و پناهنده سابق بوسنیاک روبروشد. اسمیر بگوویچ در کودکی از بوسنیا به آلمان پناهنده شد و سپس مانند الفونسو دیویس در کانادا ساکن شد.

این مسابقه مجازی در حدود ۹۰۰۰ یورو درآمد مالی داشت که به عنوان کمک به کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان اهدا شد.

در همین زمینه: از کابل تا پدربورن در آلمان: علی عسکر لعلی، فصلی از فوتبال افغانستان


 

 


 

در همین زمینه