شمار زیادی از مهاجران نیز ار کمپ های مهاجران در ی یونان زندگی می کنند.
شمار زیادی از مهاجران نیز ار کمپ های مهاجران در ی یونان زندگی می کنند.

آمار کودکانی که در داخل کشورشان آواره گردیده اند، از هر زمان دیگری بیشتر شده است. براساس گزارش تازه اداره سازمان ملل متحد برای حمایت از کودکان یا "یونیسف"، حدود ۱۹ میلیون کودک در داخل کشورهای شان مجبور به ترک خانه گردیده و مهاجر شده اند.

این گزارش یونیسف روز سه شنبه در نیویارک در ایالات متحده امریکا نشر شده و نشان می دهد که در سال گذشته میلادی بیش از هر زمان دیگری کودکان در داخل وطن شان آواره گردیده اند.

خبرگزاری کاتولیک به نقل از این اداره نوشته که تنها در این سال شمار کودکان آواره ۱۲ میلیون تن بیشتر شده است. ۳،۸ میلیون تن از آنان به خاطر خشونت و جنگ و ۸،۲ میلیون تن دیگر نیز به دلیل فجایع طبیعی مثل سیلاب و طوفان ها در داخل کشورشان آواره گردیده اند.

اداره سازمان ملل متحد برای حفاظت از اطفال این گزارش سالانه اش را "گم شده در خانه" نامیده و از تمام حکومت ها و سازمان های امدادرسان جهان خواستار "نوآروی های استراتیژیک" برای رسیدگی به این قربانیان و تامین حقوق اولیه انسانی شان گردیده است.سازمان عفو بین المللی می‌گوید که در سال ٢٠١٩ افغانستان مرگ‌بار ترین کشور جهان برای کودکان بوده است. عکس از رویترز 

هنریتا فور، مدیر اجرایی  یونیسف به جامعه جهانی هشدار داد: «زمانی که بحران های جدیدی مثل ویروس کرونا به میان می آیند، این کودکان آسیب پذیرتر می گردند». وی خواسته که حکومت ها و کمک دهندگان مشترکاً برای فراهم آوری خدمات صحی، آموزشی و حفاظتی از این کودکان کار کنند.

آن ها معمولا در کمپ های مهاجران زندگی می کنند که به شدت پر هستند و رعایت فاصله اجتماعی برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های ویروسی همه گیر مثل کرونا ممکن نیست.

علاوه براین این کودکان را انواع خطرهای دیگر نیز مثل کاراجباری ، ازدواج های زودهنگام اجباری و سواستفاده جنسی نیز تهدید می کند.

 

در همین زمینه