کارت بانکی فعلی پناهجویان تا آخر ماه اگست ۲۰۲۰ اعتبار دارد. عکس از تویتر
کارت بانکی فعلی پناهجویان تا آخر ماه اگست ۲۰۲۰ اعتبار دارد. عکس از تویتر

دفتر مهاجرت و ادغام فرانسه اعلام کرده است که برای پناهجویان یک کارت جدید پرداخت کمک ماهانه توزیع ‌می‌کند زیرا کارت‌های کنونی در ماه سپتمبر باطل خواهد شد. توزیع کارت جدید تا آخر ماه اگست ادامه خواهد داشت. مهاجر نیوز توضیح می‌دهد که در شرایط کنونی که قرنطین به صورت کامل برداشته نشده پناهجویان چکونه می‌توانند کارت جدید را به دست آورند.

کارت فعلی اوفی که به پناهجویان امکان استفاده از کمک مالی ماهانه را می‌دهد، به دلایل تخنیکی در ۲۷ اگست ۲۰۲۰ باطل می‌شود و اعتبار نخواهد داشت. دارندگان این کارت تا پایان ماه اگست فرصت دارند کارت جدید را به دست آرند.

به گفته دفتر مهاجرت و ادغام فرانسه یا اوفی، تا پایان ماه اگست حدود ۷۰ هزار کارت جدید بانکی اوفی به دارندگان کارت فعلی توزیع خواهد شد. توزیع کارت جدید به پناهجویان تازه وارد از قبل آغاز شده است.

کارت جدید را از کجا می‌توان به دست آورد؟

- اگر شما به عنوان پناهجو در یک مرکز مهاجران زندگی می‌کنید کارمندان اجتماعی می‌توانند این کارت را برای شما از نمایندگی‌های اوفی بگیرند. برای این کار شما باید یک وکالت خط را به اسم کارمند مربوط مرکز تان امضا کنید.

- اگر در مرکز مهاجران زندگی نمی‌کنید اوفی به شما تیلفون خواهد کرد یا پیام خواهد فرستاد تا برای گرفتن کارت جدید به یک دفتر نمایندگی اوفی مراجعه کنید.

- اگر در جایی زندگی می‌کنید که باید برای گرفتن کارت جدید بیش از ۱۰۰ کیلومتر (مسافت تعیین شده برای گشت و گذار در مقررات جدید قرنطین بعد از ۱۱ ماه می) دورتر بروید: دفتر اوفی به مهاجر نیوز گفت که به پولیس دستور داده شده پناهجویانی را که با یک سند رسمی برای گرفتن کارت جدید می‌روند جریمه نکنند.

توجه: کارت قدیمی را فوراً دور نیاندازید

بعد از گرفتن کارت جدید، کارت قدیمی را دور نیاندازید. شما نمی‌توانید از کارت جدید تا تاریخ پرداخت پول ماهانه به حساب تان استفاده کنید. به طور مثال: اگر کمک ماهانه شما به تاریخ ۴ هر ماه به حساب تان پرداخته می‌شود و شما کارت جدید را بعد از این تاریخ به دست می‌آورید باید تا تاریخ ۴ ماه بعدی منتظر باشید تا کارت جدید فعال شود. در دوره انتظار باید از کارت قدیمی استفاده کنید.

نگرانی سازمان‌های خیریه

سازمان سیماد می‌گوید اقدامات یاد شده برای  توزیع کارت جدید به پناهجویان کافی نیست.

ژرار سادیک، مسپول بخش پناهندگی سیماد گفت در مواردی که پناهجویان مجبور هستند برای گرفتن کارت جدید بیشتر از ۱۰۰ کیلومتر دورتر بروند مشکل ترانسپورتی وجود دارد و ترن‌ها خیلی محدود هستند.

او همچنین گفت تعدادی از پناهجویان در سرپناه‌های مختلف مربوط به یک مرکز پناهجویان زندگی می‌کنند. توزیع انفرادی کارت جدید برای پناهجویان ساکن در اپارتمان‌های مختلف وقت زیادی را در بر می‌گیرد.

سازمان‌های سیماد و سکور کاتولیک پیشنهاد کرده‌اند که برای حل این مشکلات، کارت جدید در دفاتر پذیرایی از پناهجویان توزیع گردد تا پناهجویان مجبور نباشند به دفاتر اوفی مراجعه کنند. این سازمان‌ها همچنین پیشنهاد کرده‌اند که اوفی زمینه انتقال گروههای کوچک پناهجویان به دفاتر خود را فراهم کند. یک امکان دیگر هم اینکه پناهجویانی که حساب بانکی شخصی دارند پول کمک ماهانه به حساب شخصی شان پرداخته شود.


 

در همین زمینه