محافظان ساحلی فرانسه طی دو روز ۲۶ مهاجر را از کانال مانش نجات دادند. عکس از permamanche@
محافظان ساحلی فرانسه طی دو روز ۲۶ مهاجر را از کانال مانش نجات دادند. عکس از permamanche@

محافظان ساحلی فرانسه و انگلستان طی سه روز اخیر هفته گذشته ۲۷۰ مهاجر را از کانال مانش نجات دادند. وزارت داخله انگلستان گفته است از آغاز قرنطین عمومی در هفته اخیر مارچ بیش از ۸۵۰ مهاجر در کانال مانش دستگیر شده‌اند.

بر اساس یک خبرنامه فرماندهی پولیس دریای شمال و مانش فرانسه، محافظان ساحلی روز یکشنبه ۱۰ می حوالی ساعت ۹ صبح یک قایق حامل ۱۰ مهاجر را که موتور آن از کار افتاده بود، در ۱۱ کیلومتری آب‌های بولوین-سور-مر ردیابی کردند.

این مهاجران که همه مردان بودند حوالی ساعت ۱۱ سالم به بندر بولیون-وسر-مر انتقال داده شدند.

روز شنبه حوالی ساعت ۳ ونیم بامداد نیز محافظان دریایی فرانسه از حضور یک قایق مهاجران در آب‌های منطقه اوی پلاژ آگاهی یافتند. اندکی بعدتر ۱۶ مهاجر سوار بر این قایق که موتور آن از کار افتاده  بود با یک کشتی نجات تماس گرفتند و خواهان کمک شدند.

نیروهای دریایی حوالی ساعت ۶ و ۴۰ بامداد این مهاجران از جمله ۵ زن و یک کودک را سالم به بندر دنکرک انتقال و به پولیس مرزی تحویل دادند.

محافظان ساحلی انگلستان ۲۴۴ مهاجر را نجات دادند

این در حالیست که روزنامه گاردین گزارش داد نیروهای ساحلی انگلستان طی سه روز گذشته دستکم ۲۴۴ مهاجر را از کانال مانش نجات داده‌اند. این مهاجران بعدتر به پولیس مرزی انگلستان تحویل داده شدند.

به نوشته گاردین، بامداد روز یکشنبه  نیروهای مرزی یک کشتی حامل ۱۷ مهاجر را در کانال مانش دستگیر کردند. این نیروها روز شنبه نیز ۸۲ مهاجر را در کانال مانش دستگیر کرده بودند. گاردین نوشته است که تصاویر منتشر شده، این مهاجران را در حالی نشان می‌داده که ماسک بر صورت در حال گذراندن آزمایش کرونادر دوور بوده‌اند.

از سوی دیگر وزارت داخله بریتانیا تائید کرده است که روز جمعه ۸ می ۱۴۵ مهاجر از کانال مانش نجات و به پولیس مرزی انگلستان تحویل داده شدند. به این ترتیب شمار مجموعی مهاجران نجات داده شده در آب‌های انگلستان در سه روز گذشته به ۲۴۴ تن میرسد.

به گزارش گاردین از آغاز قرنطین عمومی در انگلستان در ۲۳ مارچ دستکم ۸۵۳ مهاجر در کانال مانش دستگیر شده‌اند.

ارقام مهاجران نجات داده شده از کانال مانش طی هفته‌های اخیر نشان می‌دهد که با وجود شیوع ویروس کرونا مهاجران تلاش‌های خود برای عبور از کانال مانش به قصد انگلستان را افزایش داده‌اند.

 

در همین زمینه