عکس از آرشیف/پاپ فرانسیس با گروهی از مهاجران که از لیبیا به ایتالیا آمده بودند، دیدار کرد. /عکس: ANSA/ANGELO CARCONI
عکس از آرشیف/پاپ فرانسیس با گروهی از مهاجران که از لیبیا به ایتالیا آمده بودند، دیدار کرد. /عکس: ANSA/ANGELO CARCONI

رهبر کاتولیک های جهان می‌خواهد که در زمان همه گیری ویروس کرونا، نباید مهاجران و پناهجویان از نظر به دور نگه‌داشته شوند.

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان روز جمعه گفت، بیماری همه گیر ناشی از ویروس کرونا باید باعث شود که به مراقبت از "سیاره آسیب پذیر [...] و به شدت بیمار ما (زمین)" فکر کنیم. این درخواست پاپ، بخشی از پیامی است که به مناسبت روز جهانی مهاجران و پناهندگان نشر شده است. در واقع کلیسای کاتولیک این روز را همه ساله در ۲۷ ام ماه سپتامبر تجلیل می‌کند. حالا اشاره به این موضوع چند ماه پیش از زمان معین آن صورت گرفته است.

در ادامه پیام پاپ آمده است: «در سال ۲۰۲۰ در سرک های ما چند هفته سکوت حکمفرما شد.» منظور پاپ، تعطیلی زندگی عمومی در بسیاری از کشورهای جهان به دلیل همه گیری ویروس کرونا است.

رهبر کاتولیک های جهان در این پیام افزوده است: «... این سکوت هرچند نگران کننده بود، اما برای ما این فرصت را داد که به صدای سیاره آسیب پذیر[...] و بیمارمان گوش فرا دهیم.»

پاپ فرانسیس تاکید کرد: «ما باید بیاموزیم (هرآنچه که داریم) را با یک دیگر تقسیم کنیم تا با هم رشد کنیم و هیچ کس را فراموش نکنیم. این بیماری همه گیر به یاد ما آورد که سرنوشت همه ما به هم گره خورده است.»

او افزود: «برای حفظ خانه مشترک مان و مطابقت هرچه بیشتر آن با تصمیم اصلی خداوند، باید به همکاری در سطح بین المللی، همبستگی جهانی و تعهد در سطح محلی، متعهد شویم و هیچ کس نباید به حاشیه رانده شود.»

 

در همین زمینه