رقم درخواست پناهندگی در سال گذشته میلادی، در آلمان کاهش داشته است
رقم درخواست پناهندگی در سال گذشته میلادی، در آلمان کاهش داشته است

وزارت داخله فدرال آلمان می گوید که احتمالا شمار زیادی از پناهجویان که در جریان بحران کرونا درخواست پناهندگی داده اند، از دیر زمانی در آلمان زندگی می کنند.

یک سخنگوی وزارت داخله آلمان به روزنامه آلمانی "ولت ام زونتگ" گفته است که شمار زیادی از پناهجویان که در ماه اپریل امسال درخواست پناهندگی داده اند، شاید از دیر زمانی در این کشور اقامت داشته اند.

به گفته اداره فدرال مهاجرت و پناهندگی آلمان، با وجودی که به دلیل بحران کرونا در مرزهای آلمان هیچ پناهجوی راجستر نشده است، اما با آن هم  ۵۱۰۶ درخواست پناهندگی ارائه شده است. مقامات مربوطه به این روزنامه گزارش دادند که این موارد جدید شامل افرادی است که قبلاً از طریق ویزا وارد کشور شده اند. محدودیت های که به دلیل جلوگیری به شیوع بیشتر ویروس کرونا اعمال شده اند، می تواند در این مساله نقشی داشته باشد.

اداره فدرال مهاجرت و پناهندگی آلمان در ادامه به روزنامه آلمانی "ولت ام زونتگ" گفته است: "پدیده ای که شما توصیف کرده اید، به دفتر فدرال معلوم است. به ما همچنین معلوم است که پناهجویان بلافاصله پس از ورود به کشور درخواست پناهندگی نداده اند، اما اکنون این کار را انجام داده اند." اطلاعات بیشتر را در مورد زمان قبل از درخواست "متاسفانه نمی توانیم بدهیم."

وزارت داخله ایالت زاکسن آلمان همچنین در این مورد گفته است که در بین مهاجران که در ماه اپریل وارد مراکز اولیه پذیرش شده اند، افرادی هم اند که "قبلاً به طور قانونی در آلمان اقامت داشتند"، به عنوان مثال دانش آموزان، "که اجازه اقامت آنها در آلمان پایان یافته و نمی توانند به کشور خود بازگردند." 

علاوه بر این، در این جمع افرادی هم هستند که برای "معالجه" وارد آلمان شده بودند یا کسانی که "ویزای شینگن داشتند و به عنوان توریست، مسافر تجاری و یا برای ملاقات اقارب شان وارد کشور شده اند." و " اینک می خواهند بعد از پایان میعاد ویزای شان که معمولا ۹۰ روز است، بطور قانونی اقامت خود را مجدداً تنظیم کنند."

با این حال، وزارت داخله آلمان همچنین خاطر نشان کرده که در جریان مبارزه با شیوع ویروس کرونا در آلمان مرزهای این کشور مسدود نگردیده بلکه فقط کنترول بالای مرزی به طور موقت اعمال می شود که این امر مانع ورود به خاک آلمان با هدف ارائه درخواست پناهندگی نگردیده است.

 

در همین زمینه