ده ها پناهجو در اردوگاه مرکزی در ایالت نورد- راین وستفالن به ویروس کرونا مبتلا شسده اند
ده ها پناهجو در اردوگاه مرکزی در ایالت نورد- راین وستفالن به ویروس کرونا مبتلا شسده اند

در یک اقامتگاه مرکزی پناهجویان در شهر سنت آگوستین در ایالت نورد-راین وستفالن آلمان ۷۰ پناهجو به ویروس كرونا آلوده شده اند. در این اردوگاه نزدیک به شش صد پناهجو زندگی می کنند.

پس از آزمایش بیش از سه صد پناهجو در اقامتگاه مرگزی پناهجویان در شهر سنت آوگستین ایالت نورد-راین وستفالن آلمان، هفتاد تن آنان به ویروس کرونا مبتلا بوده اند مقام های محلی این گزارش را تایید کرده اند. قبل از این روزنامه آلمانی "کولنر اشتات انسایگر" در مورد وقایع مثبت در این اقامت گاه پناهجویان هم گزارش داده بود. 

این افراد آلوده به ویروس کرونا در بخش قرنطین اقامتگاه انتقال داده شده اند .نتایج آزمایش های پناهجویان دیگر این اقامتگاه هنوز به دست نیامده است. 

این اقامتگاه گنجایش حدود ۶۰۰ پناهجو را دارد. اکثر پناهجویان که آزمایش شان مثبت بوده است، هیچ علائمی نداشته و یا علائم ضعیف ابتلا به ویروس کرونا را از خود نشان داده اند. 

همچنین گفته شده است که ۶۰ تن از پناهجویان که نتیجه آزمایش شان منفی بوده است به اقامتگاه های دیگر انتقال داده شده اند.  

پس از اولین آزمایش های مثبت به روز پنجشنبه گذشته، این اقامتگاه مرکزی پناهجویان در سنت آوگستین، تحت قرنطین قرار گرفته است. گفته شده است که روند آزمایش گیری از تقریبا ۵۰۰ پناهجوی که در این اقامتگاه زندگی می کنند، جریان دارند.

آزمایش «بسیار دیر صورت گرفت» 

انتشار خبر شیوع بیماری کووید۱۹ در میان این پناهجویان انتقادهای زیادی را در پی داشت و برخی سیاستمداران خواستار حفاظت بهتر از پناهجویان شدند. 

هورست بیکر، سیاستمدار حزب سبزها به روزنامه «کلنر اشتات-انسایگر» گفت: «ما به تکرار خواستار تست گسترده این اقامتگاهها شده بودیم. حالا میبینیم که این آزمایشها بسیار دیر صورت میگیرد 

از شیوع بیماری کووید۱۹ در دیگر اقامتگاههای پناهجویان در شهرهای بن، برلین و دیگر شهرهای آلمان نیز گزارش شده است. 

هفته گذشته محکمهای با بررسی شکایت یک پناهجو گفت که محافظت از پناهجویان در برابر ویروس کرونا در یک اقامتگاهپناهجویان «نامناسب» بوده است. یک خانم حامله و شوهرش به محکمه شکایت کرده بودند که باید از این اقامتگاه پناهجویان انتقال داده شوند. 

پناهجویان در آلمان در ابتدا باید در کمپهای موسوم به «مرکز پذیرش» به سر ببرند تا تقاضای پناهندگی شان مورد بررسی قرار بگیرد. غالباً صدها پناهجو در این مراکز زندگی میکنند و برخی از آنها با غریبهها در یک اتاق مشترک به سر میبرند. 

سازمانهای حقوق بشری و حامی حقوق پناهجویان بارها انتقاد کرده اند که وضعیت این اقامتگاهها مناسب حال پناهجویان نیست و ساکنان این مراکز حریم خصوصی ندارند. خصوصاً خطر شیوع ویروس کرونا در میان این مهاجران که در مراکز مزدحم زندگی میکنند بیشتر است.

 

در همین زمینه